Македонките не се откажуваат од шминките и лаковите со светки

Домашните трговци не слушнале за европската забрана за козметиката што содржи микропластика (читај светки). Дрогериите се полни со лакови, сенки за очи и сјај ...
| | веќе видена | слични

Бугарското масло од роза нема да се третира како опасен хемиски производ. Исклучок ќе биде направен за бугарското масло од роза и тоа нема да потпадне под ...
| | веќе видена | слични

Претставници на земјите од Европската унија и Европскиот парламент соопштија дека постигнале договор да се прекине практиката во која големите трговски ланци ...
| | веќе видена | слични

Козметикс Еуропа споделува загриженост во врска со прашањето за загадувањето со микропластика и севкупните цели на Европската унија да се справи со овој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Mинистерот за внатрешни работи Панче Тошковски за „Република“ појаснува зошто оние граѓани кои на денот на изборите нема да имаат важечка лична нема да можат ...
сите 179 | | | веќе видена

Политико Разликите меѓу германскиот канцелар Олаф Шолц и францускиот претседател Емануел Макрон околу помошта за Украина се претвораат во отворено ...
сите 432 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Јован Митрески, денеска оствари средба со Ангел Ангелов, амбасадор на Република Бугарија во Македонија при што истакна дека ...
сите 48 | | | веќе видена

Управниот суд донесе одлука дека се отфрла тужбата од Оливер Анднов против ВМРО-ДПМНЕ и лидерот Христијан Мицкоски.Тој тужеше за наводно нарушување на ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонките не се откажуваат од шминките и лаковите со светки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: