Продолжуваат израелските напади во Појасот Газа

Израелскиот советник за национална безбедност Цахи Ханегби денеска изјави дека повеќе од 7.000 милитанти се убиени во војната против палестинското исламистичко ...
| | веќе видена | слични

Во текот на ноќта израелските сили продолжија со нападите врз Џабалија во северниот дел на Појасот Газа и Кан Јунис на југот од областа, јавуваат палестинските ...
| | веќе видена | слични

Израелското бомбардирање на Газа е најнеселективно во однос на бројот на цивилни жртви во таа област во изминатите години, а уделот на цивилни жртви во ...
| | веќе видена | слични

Ден откако го погреба синот, израелскиот министер и поранешен воен началник Гади Ајзенкот, во саботата беше објавено дека на боиштетот во Појасот Газа загинал ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Анализата покажа дека во трите претходни конфликти во Газа од 2012 до 2022 година уделот на цивилните жртви во вкупниот број бил околу 40 отсто, додека во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Меѓународна потерница за главниот бос на криминалната група „Дуќанџик“, Шеваљ Муареми е објавена на сајтот на Министерството за внатрешни работи (МВР), како и ...
сите 104 | | | веќе видена

Палестинскиот претставник во ОН Ријад Мансур му порача на светот да размисли за децата во Газа кои ги губат своите животи или екстремитети поради гладот ...
сите 396 | | | веќе видена

Украинскиот премиер Денис Шмигал денеска ги повика западните земји да му префрлат на Киев 300 милијарди евра руски средства кои се замрзнати во странство, ...
сите 245 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Панче Тошковски, на владина седница ќе предложи да се најде решение за над 100.000 граѓани кои имаат право на глас, но немаат ...
сите 118 | | | веќе видена

Кривична пријава, дисциплинска постапка и времено отстранување од работа за полициски службеник – обезбедување на заменик министер кој минатата година, ...
сите 218 | | | веќе видена

Серијата брзи руски напредувања ја доведоа во прашање новата одбранбена линија на Украина воспоставена по нивното повлекување од клучниот град Авдиивка и ги ...
сите 84 | | | веќе видена

Техничкиот министер за внатрешни работи, Панче Тошковски, се сретна со Митко Пешов и Јане Ченто, осудени за „27 април“ кои издржуваат висока затворска казна. ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжуваат израелските напади во Појасот Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: