ИЗРАЕЛ САКА ДА ГО УБИЕ ВОДАЧОТ НА ХАМАС: Тој бил „мозокот“ на сите важни операции


Медиумите пишуваат дека има заговор за уништување на водачот на палестинската терористичка група Хамас, Јахја Синвар. Тој ги води преговорите за размена на ...
| | веќе видена | слични

Во текот на ноќта израелските сили продолжија со нападите врз Џабалија во северниот дел на Појасот Газа и Кан Јунис на југот од областа, јавуваат палестинските ...
| | веќе видена | слични
4 копии

- Седумнаесет земји членки и Палестина, која има посебен статус во рамките на Светската здравствена организација (СЗО), доставија до организацијата ...
| | веќе видена | слични

Ден откако го погреба синот, израелскиот министер и поранешен воен началник Гади Ајзенкот, во саботата беше објавено дека на боиштетот во Појасот Газа загинал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изреалец грабнат во текот на нападот на Хамас во јужен Израел на 7-ми октомври е убиен, потврди во саботата неговиот кибуц и здружението на семејствата на ...
| | веќе видена | слични

Нацрт-резолуцијата поднесена од 17 земји и Палестина до Светската здравствена организација (СЗО – WHO) го повикува Израел целосно да ја почитува својата ...
| | веќе видена | слични

Во израелски напад врз јужниот град Кан Јунис загинаа шест лица, додека пет други загинаа во одделен напад во Рафах, соопшти Министерството за здравство на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пендаровски Стево без срам и перде денес вели дека никој не можел да го контролира. Да не е жално би било смешно, се вели во партиското соопштение на ...
сите 142 | | | веќе видена

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 49 | | | веќе видена

Претседателот на државата има должност и обврска да служи на граѓаните на државата, да ги штити нивните интереси и да има лидерство кое ќе значи ...
сите 202 | | | веќе видена

Во сообраќајна несреќа која се случи вчера околу 18 часот на магистрален пат Кичево – Гостивар кај селото Колари животот го загуби 46 годишник од Скопје, ...
сите 103 | | | веќе видена

Министерот за здравство Илир Демири во вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител истакна дека има решение за потешкотиите што се ...
сите 45 | | | веќе видена

Живанка Морис која самоиницијативно се обрати до Канал 5 ТВ за да ја раскаже својата сторија за апсолутизмот и автократијата на Апасиев, како и неговите ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИЗРАЕЛ САКА ДА ГО УБИЕ ВОДАЧОТ НА ХАМАС: Тој бил „мозокот“ на сите важни операции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: