ДРЖАВА ВО ЕУ: Има повеќе потстанари од сопственици на имот

Огласниците се преплавени со огласи за негувателки и болничарки во домови за стари лица. Со секој поминат ден, бројот на стари и изнемоштени лица во земјава се ...
| | веќе видена | слични

Работници од Непал и од Бангладеш упорно се обидуваат да најдат работа во Македонија преку македонските огласници. Тие се специјализирани за различни професии, ...
| | веќе видена | слични

Ако во Германија и Швајцарија голем дел од населението живее во изнајмени живеалишта, во Македонија, но и во другите балкански земји е обратно. Како што објави ...
| | веќе видена | слични

Има алармантно зголемување на сексуалната експлоатација на жените не само во Шпанија, туку и во остатокот од Европската унија. Жените со потекло од Латинска ...
| | веќе видена | слични

Жени со латиноамериканско потекло, особено од Парагвај и Колумбија, се регрутираат на социјалните мрежи со понуди за работа во Европа, а потоа се принудени да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според одлуката, до која што дојде Канал 5 , Нора Таравари е вработена на местото помошник раководител на сектор за еквиваленција и нострификација во ...
сите 198 | | | веќе видена

Шаренолика е понудата за претседателски кандидати. Најголем дел од партиите што ги номинираат кандидатите знаат дека шансите да победат се никакви, сепак ...
сите 170 | | | веќе видена

Пропагандата на ВМРО-ДПМНЕ ја убедуваше јавноста дека Силјановска ќе победи на изборите во 2019 година. И Христијан Мицкоски јавно изјавуваше дека очекувал ...
сите 213 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 152 | | | веќе видена

Професорката и пратеничка Гордана Силјановска-Давкова потврди дека е кандидат за претседателка на државата од ВМРО-ДПМНЕ. Таа изјави дека нема да биде ...
сите 70 | | | веќе видена

Усвоениот урбанистички план предвидува повеќе од 30 згради, дел од нив со висина и до 65 метри. Со овој ДУП ќе се изградат над 240 илјади метри квадратни во ...
сите 66 | | | веќе видена

Скопје, 22. февруари 2024 (ОХРИДПРЕС) – На ден пред почетокот на рокот за собирање потписи за претседателски кандидати и за пратеници, во период од еден час ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДРЖАВА ВО ЕУ: Има повеќе потстанари од сопственици на имот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: