MOРАМЕ СО СЕТА СИЛА ДА ЈА СКРШИМЕ ГАЗА: Израелски министер се закани со уништување на Хамас

Мораме со сета сила да ја скршиме Газа, без компромис, без договор, вели и зраелскиот министер за национална безбедност Итамар Бен Гвир. „За доброто на децата ...
| | веќе видена | слични

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган остро ги критикуваше САД бидејќи го искористија своето вето во Советот за безбедност на ОН за да го отфрлат барањето ...
| | веќе видена | слични

Неколку арапски и исламски земји ги повикаа САД да одиграат „поширока улога“ во притисокот врз Израел да прифати прекин на огнот во војната во Газа, соопшти ...
| | веќе видена | слични

- Седумнаесет земји членки и Палестина, која има посебен статус во рамките на Светската здравствена организација (СЗО), доставија до организацијата ...
| | веќе видена | слични

- Иран денеска предупреди за „можноста“ ситуацијата „неконтролирано да експлодира“ на Блискиот исток доколку Соединетите Американски Држави (САД) продолжат да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неколку меѓународни хуманитарни организации остро го критикуваа неуспехот на Обединетите нации да побараат прекин на борбите во Газа. -Згрозени сме од ...
| | веќе видена | слични

Абас го припиша потегот на САД на американската „срамна политика која ја поддржува израелската окупација и бруталната агресија“. Претседателот на палестинската ...
| | веќе видена | слични

Хамас остро го осудува американското вето на нацрт-резолуцијата на Советот за безбедност на ОН со која се бара итен хуманитарен прекин на огнот во Газа, изјави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

До петок трае собирањето потписи од граѓаните за кандидатите за претседател на претстојните избори. На листата кандидати кои ги собраа потребните 10 000 ...
сите 527 | | | веќе видена

Меѓународна потерница за главниот бос на криминалната група „Дуќанџик“, Шеваљ Муареми е објавена на сајтот на Министерството за внатрешни работи (МВР), како и ...
сите 104 | | | веќе видена

Ме разочарува фактот што во нашава држава постојат луѓе коишто мислат дека можат да се бават со сѐ, вклучително и со претседателската функција. Треба да се има ...
сите 124 | | | веќе видена

Украинскиот премиер Денис Шмигал денеска ги повика западните земји да му префрлат на Киев 300 милијарди евра руски средства кои се замрзнати во странство, ...
сите 256 | | | веќе видена

Смислено сценарио и предизборен инжинеринг е тоа што најмалку 100.000 граѓани нема да може да си го остварат правото на глас на претстојните избори бидејќи ...
сите 123 | | | веќе видена

Кривична пријава, дисциплинска постапка и времено отстранување од работа за полициски службеник – обезбедување на заменик министер кој минатата година, ...
сите 216 | | | веќе видена

Серијата брзи руски напредувања ја доведоа во прашање новата одбранбена линија на Украина воспоставена по нивното повлекување од клучниот град Авдиивка и ги ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

MOРАМЕ СО СЕТА СИЛА ДА ЈА СКРШИМЕ ГАЗА: Израелски министер се закани со уништување на Хамас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: