МАРС И ТОБЛЕРОНЕ НА ОБВИНИТЕЛНА КЛУПА, користеле деца од пет години како работници на плантажите за какао во Гана

Време зa читање: 5 минути Гигантот за производство на светски познатите чоколади и слатки како M&M и Snickers, Марс, објави дека има за цел да стави крај на ...
| | веќе видена | слични

Цените на какаото растат бидејќи посевите во Западна Африка страдаат од обилни дождови (двојно од вообичаеното ниво оваа сезона) и болеста на црната мешунка ...
| | веќе видена | слични

Останато

Политико Разликите меѓу германскиот канцелар Олаф Шолц и францускиот претседател Емануел Макрон околу помошта за Украина се претвораат во отворено ...
сите 247 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска учествуваше на дебата насловена „Иднината на НАТО и Балканот: Искуства од Естонија” на која стана збор за ...
сите 115 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Јован Митрески, денеска, оствари средба со Ангел Ангелов, амбасадор на Република Бугарија во Република Северна Македонија, при што ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАРС И ТОБЛЕРОНЕ НА ОБВИНИТЕЛНА КЛУПА, користеле деца од пет години како работници на плантажите за какао во Гана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: