Неколку часа по истекот на еднонеделното примирје меѓу Израел и палестинската група Хамас, Министерството за здравство соопшти дека 54 лица веќе биле убиени во ...
| | веќе видена | слични

Изреалец грабнат во текот на нападот на Хамас во јужен Израел на 7-ми октомври е убиен, потврди во саботата неговиот кибуц и здружението на семејствата на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Египетскиот и рускиот претседател Абдел Фатах ал Сиси и Владимир Путин денеска во телефонски разговор се согласија да продолжат со напорите за постигнување ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Палестинската управа Махмуд Абас во саботата изјави дека ги смета Соединетите држави „одговорни за крвопролевањето“ во енклавата Појасот Газа, ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на египетскиот претседател, Ахмед Фахми изјави дека разговорот бил фокусиран на ситуацијата во регионот, особено во Појасот Газа, пренесоа руските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во израелски напад врз јужниот град Кан Јунис загинаа шест лица, додека пет други загинаа во одделен напад во Рафах, соопшти Министерството за здравство на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 21 февруари, Британија воведе санкции за шест лица кои беа одговорни за арктичката казнена колонија каде што минатата недела почина рускиот опозициски лидер ...
сите 487 | | | веќе видена

Земјите-членки на ЕУ сами одлучуваат во однос на тоа како ќе се однесуваат со валидноста на македонските пасоши. Една земја има формален став, другите повеќе ...
сите 399 | | | веќе видена

Опозициската коалиција ќе ја порази Демократската унија за интеграција (ДУИ) на изборите со минимум два до три пратеници. Вака во дебатниот магазин Клик Плус ...
сите 215 | | | веќе видена

Во текот на изминатиот ден тројца патници кои сакале да ја минат македонската граница се приведени бидејќи имале несоодветни документи.Во едниот случај ...
сите 281 | | | веќе видена

Претседателите на СДСМ и ДУИ, Димитар Ковачевски и Али Ахмети до крајот на оваа недела ќе донесат одлука, дали ќе има предизборна коалиција или пак ќе имаат ...
сите 167 | | | веќе видена

„Мицкоски постојано е опкружен со луѓе поврзани со скандали со дрога. Пред неколку месеци претседателот на ДПМНЕ Христијан Мицкоски и неговиот близок ...
сите 142 | | | веќе видена

Јакимовски ја доби мнозинската поддршка од 15 советници од Карпош, според која тој и стручните служби на Општината ќе поведат постапка пред Уставен Суд, за ...
сите 102 | | | веќе видена

Израел продолжи со бомбардирање на Газа, додека Вашингтон стави вето на резолуцијата на Советот за безбедност на ОН каде се бараше прекин на огнот во ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: