Прв национален симпозиум на млади лекари на 10 и 11 ноември во „Мериот“

И по четири месеци од избивање на скандалот на Онкологија кој во септември ја потресе целата јавност, се уште е во предистражна постапка. Немањето информации ...
| | веќе видена | слични

Специјализирана болница за превенција, лекување и рехабилитација на кардиоваскуларни заболувања „Свети Стефан“ во Охрид ќе добие уште една ангиосала и нов ...
| | веќе видена | слични

Во Заводот за кардиоваскуларни болести „Дедиње“, тим од лекари-електрофизиолози, медицински сестри, инструмент-техничари и техничари, првпат во Србија и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Израелскиот кризен центар за силување ги повика Обединетите нации и другите меѓународни тела да се справат со „систематската, насочена сексуална злоупотреба“ ...
сите 12 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 69 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната ...
сите 174 | | | веќе видена

Родителите воопшто немаат побарано никакво мислење од соодветна институција за можноста или неможноста за завршување на лекувањето, односно за рехабилитација ...
сите 138 | | | веќе видена

Скопскиот Конзерваторски центар го поништи контроверзното позитивно мислење издадено за висококатницата кај поликлиника „Букурешт“ врз основа на кое потоа ...
сите 89 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден го нарече рускиот претседател Владимир Путин „луд кучкин син“ во синоќешниот говор на собирање средства за неговата ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прв национален симпозиум на млади лекари на 10 и 11 ноември во „Мериот“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: