ДВА ДЕНА ПОТРАГА ПО ДВЕ ТИНЕЈЏЕРКИ ОГ ГРЦИЈА: Влегле во такси и од тогаш им се губи секоја трага

Две тинејџерки, Елефтерија С. (13) и Екатерини П. (14) од Калитеа, Грција, исчезнале вчера попладне откако наводно влегле во такси и се упатиле кон непозната ...
| | веќе видена | слични

 Извршителите на грозоморното убиство на 14 годишната Вања и 74 годишниот Панче се откриени и против нив се водат соодветни постапки. За неполни 7 дена ...
| | веќе видена | слични

Грозоморното и свирепо убиство на 14 годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74 годишниот Панче Жежовски од Велес, се расветли во целост. Полицијата професионално ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Трагичен крај на потрагата по 14-годишната Вања Ѓорчевска, објави грчката невладина организација за заштита на децата и нивните права „Насмевката на детето“ во ...
| | веќе видена | слични

Семејството на Вања не било соочено со никакви закани и уцени вели нејзината мајка во разговор за Сител. За приведените петмина таа не сакаше да коментира ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска кажа дека МВР прави сѐ и преземени се низа мерки за наоѓање на 14-годишната Вања Ѓорчевска која исчезна ...
| | веќе видена | слични

Полицијата не открива што се случува со петмината приведени под сомнение за поврзаност со исчезнувањето на четиринаесет годишната Вања Ѓорчевска од Скопје. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По вчерашното приведување на петте лица кои се поврзуваат со исчезнувањето на тинејџерката Вања Ѓорчевска од центарот на Скопје, се работи интензивно. Детали ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицијата ноќеска во 01.45 часот го лишила од слобода Б.Ѓ.(34) од Гостивар, откако при претрес во неговиот угостителски објект и во помошни простории од ...
сите 280 | | | веќе видена

Пред само неколку дена во еден ден во Скопје се случи убиство, а потоа беше запален и кафе бар. Се уште нема разрешница за овие настани. Ново убиство е случи и ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 47 | | | веќе видена

Имаме направено многу повеќе од другите народи во Европа за таа Европа, променивме многу работи болни за нас во минатото, неколку пати го менувавме Уставот, ни ...
сите 219 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Велес вчера ја лишиле од слобода 32 годишната Р.С. од Велес, осомничена дека од лицето Т.Ѓ.(54) години од Велес одзела пари. ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДВА ДЕНА ПОТРАГА ПО ДВЕ ТИНЕЈЏЕРКИ ОГ ГРЦИЈА: Влегле во такси и од тогаш им се губи секоја трага

Од:
До кого (е-маил):
Порака: