АНДОНОВСКИ: Според Пржинскиот договор, техничкиот премиер треба да го предложи ВРО-ДПМНЕ бидејќи има најмногу пратеници

Секретарот за меѓународна соработка во ВМРО-ДПМНЕ, Стефан Андоновски вечерва во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 истакна дека тие треба да предложат технички ...
| | веќе видена | слични

Според Благојче Атанасовски станува збор за претходно договорено решение меѓу премиерот Ковачевски и лидерот на ДУИ Ахмети со цел да се направи ротација на ...
| | веќе видена | слични

Изборниот законик повторно ќе се менува согласно препораките на ОБСЕ/ОДИХР во предизборен период. Тоа го најави премиерот Димитар Ковачевски. Тој треба да се ...
| | веќе видена | слични

Парадоксално е некој да се удира во гради во името на Европа, која нè повикува да ги јакнеме институциите, а од друга страна да го дислоцира дијалогот од ...
| | веќе видена | слични

Кирковски, вработен сте во Театарот за деца и младинци, член на независниот театар „Артопија“, стенд ап комичар. Во која од овие три животни улоги најдобро се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

НГИ „Коалиција на Египќани“ на претстојните претседателски избори, ќе ја поддржи кандидатката за претседател на Македонија, проф. д-р Гордана Силјановска ...
сите 184 | | | веќе видена

Меѓународна потерница за главниот бос на криминалната група „Дуќанџик“, Шеваљ Муареми е објавена на сајтот на Министерството за внатрешни работи (МВР), како и ...
сите 104 | | | веќе видена

Изминативе неколку месеци, во општина Гази Баба во населеното место Автокоманда, беше пробиена нова улица, чија цел беше да го намали метежот во оваа скопска ...
сите 9 | | | веќе видена

Екстремно десничарскиот министер за полиција на Израел, Итамар Бен-Гвир повика на прекин на преговорите за ослободување на заложниците кои се уште се држат во ...
сите 466 | | | веќе видена

Русија мора да дозволи „независна и транспарентна меѓународна истрага за неговата ненадејна смрт“, рече денеска амбасадорката на ЕУ, Лоте Кундсен пред Советот ...
сите 216 | | | веќе видена

Во изјава за Сител Телевизија, дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев беше прашан зошто граѓаните не можат да ги подигнат своите ...
сите 151 | | | веќе видена

Зошто се кандидирав повторно? Тоа го сторив од повеќе причини. Прво, поминав за време на овие четири години низ школата на демократијата како велат Англичаните ...
сите 166 | | | веќе видена

Реагирајќи на изјавата на францускиот претседател Емануел Макрон дека „ништо не може да се исклучи“ кога станува збор за можноста за распоредување на западни ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АНДОНОВСКИ: Според Пржинскиот договор, техничкиот премиер треба да го предложи ВРО-ДПМНЕ бидејќи има најмногу пратеници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: