Сообраќајот се одвива тековно во зимски услови, по наместа влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно во зимски услови, по наместа влажни коловози, информираат попладнево од ЈП Македонијапат. На одредени патни ...
| | веќе видена | слични

Времениот режим на сообраќај ќе се одвива согласно одобрен сообраќаен проект, информираат од АМСМ. Се замолуваат сите учесници во сообраќајот да ја почитуваат ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Започнувајќи од понеделник, 11 декември, ќе биде изменет режимот на сообраќај на магистралниот пат A3, делница Прилеп-Битола поради изведување на геотехнички ...
| | веќе видена | слични

-Времениот режим на сообраќај ќе се одвива согласно одобрен сообраќаен проект и е со важност од шест месеци, односно се до завршување на градежните работи. Се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поради сообраќајна незгода од 17:30 часот затворен за сообраќај е експресниот пат Штип – Радовиш. Сообраќајот се одвива по стариот пат, информираат од ...
| | веќе видена | слични

Сообраќајот на останатите државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е ...
| | веќе видена | слични

- Поради најавата за снег и температури околу и под нулата, Центарот за управување со кризи (ЦУК) апелира до граѓаните доколку немаат неопходна потреба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицијата ноќеска во 01.45 часот го лишила од слобода Б.Ѓ.(34) од Гостивар, откако при претрес во неговиот угостителски објект и во помошни простории од ...
сите 280 | | | веќе видена

Пред само неколку дена во еден ден во Скопје се случи убиство, а потоа беше запален и кафе бар. Се уште нема разрешница за овие настани. Ново убиство е случи и ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 47 | | | веќе видена

Имаме направено многу повеќе од другите народи во Европа за таа Европа, променивме многу работи болни за нас во минатото, неколку пати го менувавме Уставот, ни ...
сите 219 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Велес вчера ја лишиле од слобода 32 годишната Р.С. од Велес, осомничена дека од лицето Т.Ѓ.(54) години од Велес одзела пари. ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сообраќајот се одвива тековно во зимски услови, по наместа влажни коловози

Од:
До кого (е-маил):
Порака: