Почна средбата на премиерот Ковачевски и министерката Тренчевска со здруженијата на пензионери


Во Клубот на пратеници почна средбата на премиерот Димитар Ковачевски и министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска со претставници на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата го разгледа и утврди текстот на Предлогот на закон за финансиска поддршка на социјално ранливи категории на граѓани, за справување со енергетската и ...
| | веќе видена | слични

Министерството за труд и социјална политика информира дека денес (09.12.2023), на 206 -тата седница на Влада беше усвоен текстот на Предлог Законот за ...
| | веќе видена | слични

Владата на седница го утврдила текстот на Предлогот-законот за финансиска поддршка на социјално ранливи категории на граѓани, меѓу кои се и мерките за поддршка ...
| | веќе видена | слични

Димитар Ковачевски и неговите четворица заменици за 1 месец ќе земат плата од над пола милион денари, или за 7 месеци заедно ќе земат над 3 ипол милион денари, ...
| | веќе видена | слични

Колку навистина е одржлив деветтиот пакет Антикризни мерки за најранливите и стопанството?! Ова е прашање кое отвора еден куп дилеми во јавноста, особено кај ...
| | веќе видена | слични

Учениците ќе поднесуваат пријави за финансиска помош од Владата во училиштата, а студентите на апликацијата за електронски услуги на Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Владата го утврди текстот на Предлогот на закон за финансиска поддршка на социјално ранливи категории на граѓани, за справување со енергетската и ценовната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Изборот за претседател на државата во Собрание не е услов за формирање идна владина коалиција, туку предлог, идеја за која бараме да се дискутира и да се ...
сите 416 | | | веќе видена

Шефот на украинската воена разузнавачка служба Кирил Буданов изјави дека рускиот опозициски лидер Алексеј Навални починал од природна смрт. „Веројатно ќе ве ...
сите 463 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека СДСМ уште еднаш ја докажале својата неспособност. Како што истакнуваат од партијата, помпезното пречекување на обрасци на граница ...
сите 357 | | | веќе видена

Владимир Блажев од ДНК преку фејсбук информира дека утре во 22 часот завршува лицитацијата на нивната награда Златна бубамара, за хуманитарната помош за ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека офанзивата во Рафа, дури и ако биде одложена поради прекинот на огнот, ќе му овозможи на Израел да ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна средбата на премиерот Ковачевски и министерката Тренчевска со здруженијата на пензионери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: