ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Oд понеделник ќе има пад на температурите


5 копии

Последниот ден од 2023 година ќе биде врнежлив со дожд и снег. Новата година ќе донесе постудено време. Во следните недели ќе се задржи студено време со дневни ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Времето денеска во северозападниот и централниот дел од земјава ќе биде умерено до значително облачно, а во источните делови сончево. Ќе дува умерен до засилен ...
| | веќе видена | слични
2 копии
14 копии

Минус 58 степени Целзиусови се измерени во најстудениот град во светот Jaкутск во Сибир. Градот вчера се разбудил на температура од неверојатни -58 степени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Земјите членки на Европската унија самостојно одлучуваат по однос на тоа како ќе се однесуваат за валидноста на патните исправи. Главно граѓаните немаат ...
сите 467 | | | веќе видена

Демократската унија за интегрцаија (ДУИ) објави дека утре во 11 часот, партискиот лидер Али Ахмети ќе им се обрати на граѓаните преку директен пренос на ...
сите 100 | | | веќе видена

САД денеска соопштија дека највисокиот суд на Обединетите нации не треба да дава советодавно мислење за „итно и безусловно повлекување“ на Израел од ...
сите 366 | | | веќе видена

„Мицкоски постојано е опкружен со луѓе поврзани со скандали со дрога. Пред неколку месеци претседателот на ДПМНЕ Христијан Мицкоски и неговиот близок ...
сите 142 | | | веќе видена

Усвоениот урбанистички план предвидува повеќе од 30 згради, дел од нив со висина и до 65 метри. Со овој ДУП ќе се изградат над 240 илјади метри квадратни во ...
сите 90 | | | веќе видена

Денеска министерот за внатрешни работи Панче Тошковски, заменик министерот Назим Буши и дополнителниот заменик министер Митко Бојмацалиев остварија работна ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Oд понеделник ќе има пад на температурите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: