Ќе се приватизира Блок 1 од „РЕК Битола“?!


2 копии

Кина странува клучен придонесувач во глобалната борба против климатските промени, презеде цврсти чекори за унапредување на зелената промена во нејзиниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европската автомобилска индустрија бара обезбедување кохерентен законодавен пристап кон секторите од кои таа зависи, како што се рударството и производството ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Општина Центар ја отвори првата енергетска канцеларија во Македонија, со цел да ја поттикне енергетската транформација и транзиција во локалните самоуправи, но ...
| | веќе видена | слични

Во канцеларијата, сместена во Младинскиот центар ,,Матично’’, граѓаните и сите заинтересирани страни ќе можат да се информираат за можностите за енергетски ...
| | веќе видена | слични

Општина Митилена отсега ќе оди напред со многу висока цел. Европската комисија ги објави 30-те острови кои треба да станат „обновливи“ до 2030 година, од кои 6 ...
| | веќе видена | слични

Европската инвестициска банка (ЕИБ) како прва меѓународна финансиска институција го промовирала својот нов пристап за зголемување на финансирањето и ...
| | веќе видена | слични

· ЕИБ е првата меѓународна финансиска институција која промовира пристап на правична отпорност што ќе се применува од 2024 година па натаму. · Во девет пилот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ денеска во 18 часот ќе одржи конгрес на кој се очекува да ја официјализира поддршката за втор мандат на актуелниот претсдетел, Стево Пендаровски. ...
сите 143 | | | веќе видена

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 49 | | | веќе видена

Претседателот на државата има должност и обврска да служи на граѓаните на државата, да ги штити нивните интереси и да има лидерство кое ќе значи ...
сите 202 | | | веќе видена

Во сообраќајна несреќа која се случи вчера околу 18 часот на магистрален пат Кичево – Гостивар кај селото Колари животот го загуби 46 годишник од Скопје, ...
сите 102 | | | веќе видена

Министерот за здравство Илир Демири во вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител истакна дека има решение за потешкотиите што се ...
сите 56 | | | веќе видена

Живанка Морис која самоиницијативно се обрати до Канал 5 ТВ за да ја раскаже својата сторија за апсолутизмот и автократијата на Апасиев, како и неговите ...
сите 35 | | | веќе видена

Македонскиот народен театар (МНТ) хуманитарно ќе го одбележи својот 79. роденден со изведба на претставите „Силјан Штркот Шанца“ и „Сите сме птици“. ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе се приватизира Блок 1 од „РЕК Битола“?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: