ХАМАС ГИ ГОРЕЛЕ ДЕЦАТА ЗА ДА МОЖАТ ДА ГИ ОБЕЛЕЖАТ: Роднините на ослободените тврдат дека биле дрогирани

Вујко на момчињa кои ги ослободи палестинската терористичка група Хамас, вели дека милитантите ги гореле децата со цел ако избегаат, по изгорениците да ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Египетскиот и рускиот претседател Абдел Фатах ал Сиси и Владимир Путин денеска во телефонски разговор се согласија да продолжат со напорите за постигнување ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Палестинската управа Махмуд Абас во саботата изјави дека ги смета Соединетите држави „одговорни за крвопролевањето“ во енклавата Појасот Газа, ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на египетскиот претседател, Ахмед Фахми изјави дека разговорот бил фокусиран на ситуацијата во регионот, особено во Појасот Газа, пренесоа руските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во израелски напад врз јужниот град Кан Јунис загинаа шест лица, додека пет други загинаа во одделен напад во Рафах, соопшти Министерството за здравство на ...
| | веќе видена | слични

Администрацијата на американскиот претседател Џозеф Бајден им порача на израелските лидери дека треба да ја прекинат војната во Појасот Газа против Хамас до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политико Разликите меѓу германскиот канцелар Олаф Шолц и францускиот претседател Емануел Макрон околу помошта за Украина се претвораат во отворено ...
сите 348 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР поднесе кривична пријава против И.И. од Македонска Каменица, полициски ...
сите 143 | | | веќе видена

Превирањата, поделбите и влијанијата во албанскиот политички кампус во Македонија на чуден начин го демаскираат етноцентристичкиот концепт на дејствување на ...
сите 258 | | | веќе видена

Управниот суд донесе одлука дека се отфрла тужбата од Оливер Анднов против ВМРО-ДПМНЕ и лидерот Христијан Мицкоски.Тој тужеше за наводно нарушување на ...
сите 117 | | | веќе видена

Дали СДС планира со кадри, како трговецот со дрога Александар Филев, да го носи народот во ЕУ, прашуваат од најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ. СДС ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ХАМАС ГИ ГОРЕЛЕ ДЕЦАТА ЗА ДА МОЖАТ ДА ГИ ОБЕЛЕЖАТ: Роднините на ослободените тврдат дека биле дрогирани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: