СПАСОВСКИ: Во Скопје имаме 100 отсто ефикасност во расчистување на криминалот со дрога и 150 отсто за бесправна сеча на дрва


СВР Скопје со 100 отсто ефикасност во расчистување на кривични дела поврзани со дрога, ефективност од 59 проценти на дела од насилниот криминал, а откривањето ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Имено, на 23.11.2023 околу 18:00 часот на ул.„Руди Чаевац” во Скопје од страна на полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка-Отсек ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска, (07.12.2023) за време на посетата на седиштето на Регионалниот Центар за гранични работи Запад во Охрид, министерот за внатрешни работи Оливер ...
| | веќе видена | слични

Безбедносната состојба на подрачјето во надлежност на регионалниот центар „Запад“ и на СВР Охрид во 2023 година е поволна, без индиции да биде нарушена, а ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски заедно со дел од раководството на МВР и БЈБ беше во посета на Регионалниот центар за гранични работи Запад во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

На влезот во Гостивар, во заедничка акција на Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога и оружје, Специјалната ...
| | веќе видена | слични

Полициски инспектори за спречување на недозволена трговија со дрога и специјалците од САЕ Тигар денеска спречија меѓународен транспорт на дрога од Албанија во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска на влезот во Гостивар, полицијата спречи меѓународен транспорт на 32 килограми марихуана, вредна околу 120.000 евра, од Албанија во Македонија. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Земјите членки на Европската унија самостојно одлучуваат по однос на тоа како ќе се однесуваат за валидноста на патните исправи. Главно граѓаните немаат ...
сите 395 | | | веќе видена

Демократската унија за интегрцаија (ДУИ) објави дека утре во 11 часот, партискиот лидер Али Ахмети ќе им се обрати на граѓаните преку директен пренос на ...
сите 309 | | | веќе видена

Мнозинството Израелци не веруваат во „целосна победа“ на израелската армија против палестинското исламистичко движење „Хамас“ во Појасот Газа, покажа денеска ...
сите 361 | | | веќе видена

Усвоениот урбанистички план предвидува повеќе од 30 згради, дел од нив со висина и до 65 метри. Со овој ДУП ќе се изградат над 240 илјади метри квадратни во ...
сите 91 | | | веќе видена

СДСМ ќе има кандидатски листи во сите изборни единици, рече денеска претседателот на партијата и поранешен премиер, Димитар Ковачевски. Според него, во тек се ...
сите 162 | | | веќе видена

Да не се тера политика од проблемот со пасошите и с озаендички сили да им се излезе во пресрет на граѓаните, рече Министерот за надворешни работи Бујар Османи ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СПАСОВСКИ: Во Скопје имаме 100 отсто ефикасност во расчистување на криминалот со дрога и 150 отсто за бесправна сеча на дрва

Од:
До кого (е-маил):
Порака: