ЕСМ понудила повисока цена на струјата за 7,5%


И покрај сите апели на дел од експертската јавност, хидроцентралата Чебрен да не се дава во рацете на странци, државата не се откажува од тоа. Договорот со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали населението е свесно дека доколку се продаде или изнајми дел од РЕК Битола, истата струја нема да ја плаќаме по 57 евра/MWh, туку ќе ја купуваме на берза ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимоски за „Независен“ открива дека во сметките за електрична енергија се подготвува нова ставка, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Броилата на кои први им се укинала евтината тарифа, сега први добиваат евтина тарифа. Надлежните велат дека ниту еден корисник нема да биде оштетен. До крајот ...
| | веќе видена | слични

Корисниците на кои први им се укинала евтината тарифа, сега први добиваат евтина тарифа. Неделата на отчитување на корисникот е усогласена со периодот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Изборната кампања за претседателските избори официјално започнува на 4 април, но кандидатите, особено, оние кои се сметаат за фаворити од двете најголеми ...
сите 231 | | | веќе видена

Ново име се појави на листите за собирање потписи во трката за кандидат за претседател на државата. – Денес, до Државната изборна комисија е доставена ...
сите 175 | | | веќе видена

Претседателот на ДИК Александар Даштевски изјави дека Комисијата предлага во Изборниот законик да се внесе преодна одредба со која ќе се овозможи на овие ...
сите 131 | | | веќе видена

Во денешното гостување во „Слободен печат“ пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Миле Лефков истакна дека потребно е Македонија да има претседател кој е ...
сите 245 | | | веќе видена

Меѓународна потерница за главниот бос на криминалната група „Дуќанџик“, Шеваљ Муареми е објавена на сајтот на Министерството за внатрешни работи (МВР), како и ...
сите 104 | | | веќе видена

Изминативе неколку месеци, во општина Гази Баба во населеното место Автокоманда, беше пробиена нова улица, чија цел беше да го намали метежот во оваа скопска ...
сите 26 | | | веќе видена

Денес околу 10.45 часот, во месноста Јелак на Шар Планина, мечка нападнала дански турист кој заедно со група скијачи учествувал во т.н. "фри рајд" скијање ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ понудила повисока цена на струјата за 7,5%

Од:
До кого (е-маил):
Порака: