Принцезата Кејт се облече како холивудска ѕвезда и предизвика восхит

Шведската принцеза Викторија и нејзиниот сопруг, принцот Даниел дојдоа во официјална тридневна посета на Велика Британија. Втората вечер од посетата тие ја ...
| | веќе видена | слични

Откако блесна на црвениот тепих на лондонската Ројал Алберт Хол во винтиџ фустан на „Валентино“ со прекрасна црвена наметка, Гвинет Палтроу се упати кон ...
| | веќе видена | слични

Откако вчера утрото го помина во посета на детска болница и ги изненади сите во смарагдно сино одело, Кејт Мидлтон вечерта блесна во облека достојна за идна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 456 | | | веќе видена

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 251 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 261 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 193 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 113 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Принцезата Кејт се облече како холивудска ѕвезда и предизвика восхит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: