Diamond Mall ја отвори „Зоната на соништата“ – волшебно место за децата и возрасните

2 копии

Продолжуваат изненадувањата во Diamond Mall . Сите сонувачи со отворени очи, отсега имаат свое место во „срцето на градот“. Од денес започнува со работа ...
| | веќе видена | слични

Зоолошката градина на градот Загреб е една од трите зоолошки градини во Хрватска. Иако мала по површина, има неверојатно богати содржини и е вистинско уживање ...
| | веќе видена | слични

Иако мала по површина, има неверојатно богати содржини и е вистинско уживање за посетителите. Датира од далечната 1925 година, се наоѓа на јужниот дел на ...
| | веќе видена | слични

Останато

На ден пред почетокот на рокот за собирање потписи за претседателски кандидати и за пратеници, во период од еден час најголемите политички партии ги соопштија ...
сите 376 | | | веќе видена

Израелскиот кризен центар за силување ги повика Обединетите нации и другите меѓународни тела да се справат со „систематската, насочена сексуална злоупотреба“ ...
сите 12 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната ...
сите 174 | | | веќе видена

Не може да има законски измени и решенија заради одредени случаи. Работата на законите не се заснова на поединечни случаи. Законите се општи правила што треба ...
сите 132 | | | веќе видена

Скопскиот Конзерваторски центар го поништи контроверзното позитивно мислење издадено за висококатницата кај поликлиника „Букурешт“ врз основа на кое потоа ...
сите 89 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден го нарече рускиот претседател Владимир Путин „луд кучкин син“ во синоќешниот говор на собирање средства за неговата ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Diamond Mall ја отвори „Зоната на соништата“ – волшебно место за децата и возрасните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: