Германија има повеќе кираџии, отколку сопственици на имот

2 копии

Огласниците се преплавени со огласи за негувателки и болничарки во домови за стари лица. Со секој поминат ден, бројот на стари и изнемоштени лица во земјава се ...
| | веќе видена | слични

Работници од Непал и од Бангладеш упорно се обидуваат да најдат работа во Македонија преку македонските огласници. Тие се специјализирани за различни професии, ...
| | веќе видена | слични

Ако во Германија и Швајцарија голем дел од населението живее во изнајмени живеалишта, во Македонија, но и во другите балкански земји е обратно. Како што објави ...
| | веќе видена | слични

Има алармантно зголемување на сексуалната експлоатација на жените не само во Шпанија, туку и во остатокот од Европската унија. Жените со потекло од Латинска ...
| | веќе видена | слични

Жени со латиноамериканско потекло, особено од Парагвај и Колумбија, се регрутираат на социјалните мрежи со понуди за работа во Европа, а потоа се принудени да ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Срамота е Македонија да ги зароби граѓаните на територија на која што сме и притоа доколку пробаат да излезат од Македонија, ние не ги пуштаме, заради тоа што ...
сите 550 | | | веќе видена

Повеќе европски држави, дел од нив членки на Шенген-зоната, дозволуваат влез и излез на нивните гранични премини со пасош со старото уставно име – Република ...
сите 313 | | | веќе видена

Министерот за здравство д-р Илир Демири денеска посети две пациентки со цистична фиброза кои во примија лекот Трикафта на Клиниката за детски болести. ...
сите 77 | | | веќе видена

Статутот на Алијансата за Албанците, во член 51, предвидува Статутарната комисија да ги води постапките на вонредниот конгрес на кој се одлучува за разрешување ...
сите 160 | | | веќе видена

Познатиот новинар и поранешен косовски пратеник Милаим Зека за албанската телевизија Топ чанел изјави дека е лажна информацијата за можен обид за атентат врз ...
сите 212 | | | веќе видена

Израел ќе започне копнена офанзива во Рафа следниот месец доколку Хамас не ги ослободи преостанатите заложници до почетокот на Рамазан, изјави членот на ...
сите 342 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд. Потоа до крајот на работната седмица времето ќе биде претежно сончево и релативно топло, соопшти ...
сите 175 | | | веќе видена

Земјоделците од цела Грција со трактори, автомобили, автобуси и камиони го започнаа нивното патување кон грчката метропола за утрешниот собир на плоштадот ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија има повеќе кираџии, отколку сопственици на имот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: