Министерство за здравство во Газа: 21 лицe убиени за неколку часа од завршувањето на примирјето


Министерството за здравство во Газа предводено од Хамас соопшти дека 21 лицe се убиени во првите неколку часа од истекот на примирјето меѓу Израел и Хамас и ...
| | веќе видена | слични

Израелски воени авиони извршија повеќекратни напади во текот на ноќта во петокот врз делови од Појасот Газа во немилосрдно бомбардирање, вклучително и некои од ...
| | веќе видена | слични

-Меѓу погодените цели биле и неколку оперативни центри на терористичката група поддржана од Иран, според Тајмс оф Израел. Во текот на ноќта, ИДФ забележала ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израелската армија денеска соопшти дека успешно пресретнала „сомнителна воздушна цел“ што преминала од Либан, додавајќи дека нејзината артилерија погодила ...
| | веќе видена | слични

Четири лица загинаа денеска во јужна Сирија кога израелско беспилотно летало удри во возило, објавија сириските медиуми. Израел не го коментираше нападот со ...
| | веќе видена | слични

Израел не го коментираше нападот со беспилотно летало. Портпаролот на израелската влада Ајлон Леви денеска изјавил дека нападот на израелската армија врз ...
| | веќе видена | слични

Израелската војска соопшти дека нејзините војници „уништиле згради со инфраструктура на Хамас во Универзитетот Ал Азхар во градот Газа“. Според извештаите, во ...
| | веќе видена | слични

Според извештаите, во универзитетскиот кампус војниците пронашле влез во тунел што води до училиште, оддалечено околу еден километар. Силите нашле експлозивни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Велешанка ограбила починат сограѓанин на улицата Илинденска во градот. Според информациите од полицијата, морничавиот настан се случил вчера. Се’ почнало кога ...
сите 317 | | | веќе видена

СДСМ очекува силна граѓанска поддршка за Пендаровски и при собирањето потписи. Портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска ги повика членовите, граѓаните и сите ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерот на внатрешни работи Панче Тошковски денеска беше во посета на полициската станица „Беко“ во центарот на градот. Ова саботно утро го искористив да го ...
сите 122 | | | веќе видена

Нема француско-германски судир, уверува францускиот министер за надворешни работи, Стефан Сежурне, во интервју за весникот „Монд“. Дипломатот нагласува дека ...
сите 220 | | | веќе видена

Првите луѓе на неколку светски медиумски куќи потпишаа писмо во кое ги повикуваат израелските власти да ги заштитат новинарите во Газа, соопштувајќи дека ...
сите 244 | | | веќе видена

Денеска, дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи, Митко Бојмацалиев, заедно со директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски, оствари ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерство за здравство во Газа: 21 лицe убиени за неколку часа од завршувањето на примирјето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: