Бочварски: Правиме рестарт во градежната дејност

3 копии

„Владата и Министерството за култура се свесни дека културата нè дефинира како народ и го зајакнува нашето чувство за припадност. Културата е инвестиција во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска денеска во Штип, при работната посета на институциите од областа на културата заедно со министерот ...
| | веќе видена | слични

 Министерството за култура во институциите од областа на културата во Штип инвестира со над 78 милиони денари, изјави министерката за култура Бисера ...
| | веќе видена | слични

Како министерка се залагам секоја година да имаме повисок буџет. Секој проект што сме го поддржувале и финансирале во минатото ќе продолжиме да го поддржуваме ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска се обрати на Втората годишна средба на архитекти и планери во организација на Комората на овластени ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полицијата ноќеска во 01.45 часот го лишила од слобода Б.Ѓ.(34) од Гостивар, откако при претрес во неговиот угостителски објект и во помошни простории од ...
сите 280 | | | веќе видена

Пред само неколку дена во еден ден во Скопје се случи убиство, а потоа беше запален и кафе бар. Се уште нема разрешница за овие настани. Ново убиство е случи и ...
сите 85 | | | веќе видена

Во сообраќајката што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес загина 66 – годишениот В.П од Свети Николе. Тој им подлегна на повредите вечерва во ...
сите 57 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Велес вчера ја лишиле од слобода 32 годишната Р.С. од Велес, осомничена дека од лицето Т.Ѓ.(54) години од Велес одзела пари. ...
сите 112 | | | веќе видена

На денешната Конвенција на ВМРО-ДПМНЕ за избор на кандидат за претседател на Македонија, претседателот Х ристијан Мицкоски промовираше десет постулати за тоа ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бочварски: Правиме рестарт во градежната дејност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: