„Политико“: Орбан ја држи ЕУ во заложништво и ја поткопува однатре

2 копии

Германски истражувачи кои ги следат меѓународните пакети помош за Украина објавија дека меѓународната воена и финансиска помош за земјата драстично се намалила ...
| | веќе видена | слични

Германските истражувачи коишто ги бележат меѓународните пакети помош за Украина објавија дека во прв ред западната воена и финансиска помош на земјата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Белгиската армија има толку недостиг од оружје и пари што војниците „ќе мораа да фрлаат со камења“ доколку веднаш започне каков било конфликт, изјави ...
| | веќе видена | слични

Залихите на оружје во Европа во голема мера се на рекордно ниско ниво, а брзото започнување на воена индустрија која би почнала да произведува доволно ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорите од неколку земји од ЕУ го отфрлија предлогот на Шпанија да ги користи приходите генерирани од замрзнатите руски средства за финансирање на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за одбрана Писториус истакна дека Германија сега е соочена со фактот дека одбранбената индустрија не може да обезбеди испораки за Киев во одредени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска се собираат граѓански потписи за кандидатурата на професорката Гордана Силјаноска Давкова за претседател на Република Македонија, се вели во партиското ...
сите 260 | | | веќе видена

СДСМ денеска ќе одржи Конгрес на кој треба да биде официјализирана кандидатурата за втор мандат за шеф на државата на актуелниот претседател Стево Пендаровски. ...
сите 140 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Велес вчера ја лишиле од слобода 32 годишната Р.С. од Велес, осомничена дека од лицето Т.Ѓ.(54) години од Велес одзела пари. ...
сите 68 | | | веќе видена

Во сообраќајна несреќа која се случи вчера околу 18 часот на магистрален пат Кичево – Гостивар кај селото Колари животот го загуби 46 годишник од Скопје, ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Политико“: Орбан ја држи ЕУ во заложништво и ја поткопува однатре

Од:
До кого (е-маил):
Порака: