ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Петличковски: Во октомври откриени 4 нови ХИВ позитивни, меѓу кои само една жена


Први декември, Светски ден за борба против сида. Александар Петличковски, претседател на Комисија за заразни болести во емисијата „Слободен Печат“ на Слободна ...
| | веќе видена | слични

Министерот за образование и наука, Јетон Шаќири во утринската програма „Слободен печат“ на Слободна ТВ соопшти дека во тек се разговори со Министерството за ...
| | веќе видена | слични

„Македонија како суверена држава има право да си креира даночна политика, но договорот на ОЕЦД предвидува дококлу државата оданочи со помала стапка – да речеме ...
| | веќе видена | слични

Студентскиот оброк во земјава се исплаќа на дневна основа, 140 денари секој ден, но од јануари ќе се исплаќа на неделна основа и студентите ќе добиваат по 840 ...
| | веќе видена | слични

Убиството на малата Вања Ѓорчевска ја тресе јавноста неколку дена. На прашањата кој потфрли семејството, државата или системот, допрва ќе очекуваме одговори. ...
| | веќе видена | слични

Уредникот и новинар Мирче Јовановски анализирајќи ги промотивните најави на изборната програма на ВМРО ДПМНЕ вели дека има повеќе противречности. Како ...
| | веќе видена | слични

Овој пакет од 662 милиони евра што Владата ги подгoтвува како антикризни мерки не се само кеш пари, вели економскиот новинар и аналитичар Мирче Јовановски во ...
| | веќе видена | слични

„Јас сум длабоко уверен дека Македонија ќе ги почне преговорите затоа што ние практично сме на почетокот на преговорите. Со првата меѓувладина конференција ...
| | веќе видена | слични

„Што се однесува до „Капитал“, не можам да кажам дека стагнира магазинот. Еден од проблемите којшто се случи за медиумите во светот беше Ковид кризата. Таа си ...
| | веќе видена | слични

Скопје е поделено со невидлива линија, едната страна на градот е многу загадена, а другата многу малку- вели брачниот пар Ива и Александер Долстра во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Висок генерал на Револуционерната гарда се закани дека ќе ги гаѓа израелските „нуклеарни постројки“ доколку ги нападне иранските локации, објавија државните ...
сите 675 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски до Комисијата за спречување и заштита од дискриминација ќе достави претставка за говорот на омраза, навредите и ...
сите 179 | | | веќе видена

СДСМ и Коалицијата се единствена опција за европска иднина на државата, наспроти ВМРО - ДПМНЕ кои немаат ниту план, ниту визија, ниту одлучност, ниту волја да ...
сите 242 | | | веќе видена

Министерството за здравство денеска го повтори ставот дека решение за приватните специјализанти кои од понеделникот се во штрајк ќе има по изборите. - ...
сите 198 | | | веќе видена

- Американската администрација покажа дека го прифаќа планот што претходно го претстави окупаторската влада за воената операција во Рафа, во замена за ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО ИНТЕРВЈУ | Петличковски: Во октомври откриени 4 нови ХИВ позитивни, меѓу кои само една жена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: