Хамас тврди дека 21 лицe е убиено за неколку часа од завршувањето на примирјето

Министерството за здравство во Газа предводено од Хамас соопшти дека 21 лицe е убиеено во првите неколку часа од истекот на примирјето меѓу Израел и Хамас и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Администрацијата на американскиот претседател Џозеф Бајден им порача на израелските лидери дека треба да ја прекинат војната во Појасот Газа против Хамас до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Палестинската самоуправа, Махмуд Абас, изјави во петокот дека мировна конференција е неопходна за ставање крај на војната во Појасот Газа и ...
| | веќе видена | слични

Висок функционер на Хамас го осуди Израел за, како што велат, грозоморното злосторство врз невини цивили, откако на социјалните мрежи се појавија фотографии од ...
| | веќе видена | слични

Тоа го објави весникот Политико, цитирајќи тројца неименувани официјални лица во Тел Авив, пренесе Бета. Во извештајот на весникот се вели дека американскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски објави на Фејсбук дека ги собрал потребните 10.000 потписи за претседателската кандидатура. -Потписите се собрани, ...
сите 318 | | | веќе видена

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и ...
сите 310 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска во Скопје ќе одржи конвенција за избор на кандидат за претседател на државата, за која функција на партискиот повик се пријави ...
сите 156 | | | веќе видена

Холандија e спремна да испрати војници во Украина. Оваа земја ја поддржува идејата на францускиот претседател Емануел Макрон. „Холандија не ја исклучува ...
сите 329 | | | веќе видена

Во сообраќајна несреќа вчера околу 18 часот на магистрален пат Кичево – Гостивар кај селото Колари животот го загуби 46 годишник од Скопје, откако со возилото ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хамас тврди дека 21 лицe е убиено за неколку часа од завршувањето на примирјето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: