Следуваат три потопли и суви денови, од понеделник повторно врнежи


Викендов во Македонија значителен пораст на дневните температури Денеска во текот на целиот ден нѐ очекува променливо облачно време со подолги сончеви периоди, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Последниот ден од 2023 година ќе биде врнежлив со дожд и снег. Новата година ќе донесе постудено време. Во следните недели ќе се задржи студено време со дневни ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Времето денеска во северозападниот и централниот дел од земјава ќе биде умерено до значително облачно, а во источните делови сончево. Ќе дува умерен до засилен ...
| | веќе видена | слични

Метеорологот Иван Ристиќ најави ледена зима со чести продори на студен арктички воздух и многу снег. Републичкиот хидрометеоролошки завод најави променливо ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
повеќе

Останато

Во сообраќајна несреќа која се случи вчера околу 18 часот на магистрален пат Кичево – Гостивар кај селото Колари животот го загуби 46 годишник од Скопје, ...
сите 308 | | | веќе видена

Холандија e спремна да испрати војници во Украина. Оваа земја ја поддржува идејата на францускиот претседател Емануел Макрон. „Холандија не ја исклучува ...
сите 331 | | | веќе видена

Четириесет и шестгодишен скопјанец, со иницијали В.Н. од Скопје загина во сообраќајната несреќа на патот Кичево-Гостивар, што се случи вчера околу 18 часот кај ...
сите 39 | | | веќе видена

Месец март меѓу нашите граѓани се нарекува и „Баба Марта“ бидејќ важи за месец во кој времето често се менува. По топлите денови, синоптичарите најавуваат нов ...
сите 172 | | | веќе видена

Направени се сериозни анализи во Движењето ЗНАМ – За наша Македонија и ние дојдовме до еден заеднички заклучок дека Максим Димитриевски не само што ќе ...
сите 125 | | | веќе видена

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Следуваат три потопли и суви денови, од понеделник повторно врнежи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: