ИСЧЕЗНАА ДВЕ ТИНЕЈЏЕРКИ ОД ГРЦИЈА Елефтерија има 13, а Катерина има 14 години – наводно се качиле во такси и не се вратиле

2 копии

Грчката полиција од вчера трага по две девојчиња, на возраст од 13 и 14 години, кои исчезнаа од областа Калитеа. Станува збор за 13-годишната Елефтерија С. и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Трагичен крај на потрагата по 14-годишната Вања Ѓорчевска, објави грчката невладина организација за заштита на децата и нивните права „Насмевката на детето“ во ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Пронајдени се тинејџерките кои со денови беа исчезнати во Грција. Станува збор за 13-годишната Елефтерија и 14-годишната Катерини во Калитеа, Грција, кои беа ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Две тинејџерки, Елефтерија С. (13) и Екатерини П. (14) од Калитеа, Грција, исчезнале вчера попладне откако наводно влегле во такси и се упатиле кон непозната ...
| | веќе видена | слични

Над 100 полицијаци се на терен деноноќно, прегледани се снимки од 50 камери од системот „Сафе сити“, пребарани се сите подруми околни манастири и цркви ...
| | веќе видена | слични

На 30.11.2023 година, во пладневните часови, од областа Калитеа, Атика, во соседна Грција, исчезнале Елефтерија С., 13 и Аикатерини П., 14, кои очигледно се ...
| | веќе видена | слични

 „Амбер алерт“ е систем за брзо известување на јавноста за исчезнувањето на некое дете. Во САД е активен од 1996 година, а неговото создавање е поттикнато од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Превирањата, поделбите и влијанијата во албанскиот политички кампус во Македонија на чуден начин го демаскираат етноцентристичкиот концепт на дејствување на ...
сите 262 | | | веќе видена

Рефундација на граѓаните кои беа приморани да ги променат личните документи е можна но таа најрано може да се очекува да се случи престојното лето. Новата ...
сите 90 | | | веќе видена

Политико Разликите меѓу германскиот канцелар Олаф Шолц и францускиот претседател Емануел Макрон околу помошта за Украина се претвораат во отворено ...
сите 247 | | | веќе видена

Управниот суд донесе одлука дека се отфрла тужбата од Оливер Анднов против ВМРО-ДПМНЕ и лидерот Христијан Мицкоски.Тој тужеше за наводно нарушување на ...
сите 119 | | | веќе видена

Францускиот министер за финансии Бруно Ле Мер јавно го оспори тврдењето на американската колешка Џенет Јелен дека меѓународното право обезбедува основа за ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИСЧЕЗНАА ДВЕ ТИНЕЈЏЕРКИ ОД ГРЦИЈА Елефтерија има 13, а Катерина има 14 години – наводно се качиле во такси и не се вратиле

Од:
До кого (е-маил):
Порака: