ДОНАЦИИ ОД РУДНИКОТ САСА: Пошумување и за побогат фонд на градската библиотека во Македонска Каменица со 14.000 книги

Во рамки на својата континуирана поддршка на локалната заедница, Рудник САСА преку својата Фондација за одржлив развој, реализираше донации во три области кои ...
| | веќе видена | слични

Претставници на донаторот присуствуваа на примопредавањето на опремата што се реализираше со финансиска поддршка од фондот Мали проекти на Амбасадата. ...
| | веќе видена | слични

По повод 5-ти декември Меѓународниот ден на волонтерите, Младински културен центар – Битола (Волонтерски центар на Македонија) од 2006 година ги воведе ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Засадени повеќе од 30.000 садници во опожарниот предел во близината на опсерваторијата Кокино. Со масовно пошумување на 30.000 садници на неодамна опожарениот ...
| | веќе видена | слични

Петта година по ред, граѓанската иницијатива „Зелен Баир“ и Центарот за европски развој и интеграција се обидуваат преку пошумување на рекреативната зона ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Американскиот новинар Такер Карлсон изјави дека оние кои веруваат дека Русија може да биде вмешана во смртта на Алексеј Навални се идиоти. „Тие се идиоти. Тие ...
сите 421 | | | веќе видена

Универзитетскиот професор Денис Прешова со еден подолг пост на Фејсбук ги објаснува според него сите апсурди искажани од министерот за надворешени работи Бујар ...
сите 299 | | | веќе видена

Најмалку девет имиња влегуваат во трката за претседателските избори што треба да се одржат на 24 април (прв круг) и на 8 мај (втор круг) годинава во Северна ...
сите 317 | | | веќе видена

Дали Демократската унија за интеграција и нејзиниот лидер Али Ахмети денеска меѓу редови најавија можен бојкот на претседателските избори во вториот круг? Ова ...
сите 148 | | | веќе видена

Македонската активистка од Франција, Сузана Сурловски-Георгиевска, претседателка на Асоцијацијата „Блаже Конески“ од Париз, сподели на Фејсбук за голготата на ...
сите 105 | | | веќе видена

На 21 февруари, Британија воведе санкции за шест лица кои беа одговорни за арктичката казнена колонија каде што минатата недела почина рускиот опозициски лидер ...
сите 110 | | | веќе видена

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање на ...
сите 152 | | | веќе видена

Професорката и пратеничка Гордана Силјановска-Давкова потврди дека е кандидат за претседателка на државата од ВМРО-ДПМНЕ. Таа изјави дека нема да биде ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДОНАЦИИ ОД РУДНИКОТ САСА: Пошумување и за побогат фонд на градската библиотека во Македонска Каменица со 14.000 книги

Од:
До кого (е-маил):
Порака: