Продолжија борбите меѓу Израел и Хамас по истекот на примирјето

5 копии
3 копии

Администрацијата на американскиот претседател Џозеф Бајден им порача на израелските лидери дека треба да ја прекинат војната во Појасот Газа против Хамас до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Палестинската самоуправа, Махмуд Абас, изјави во петокот дека мировна конференција е неопходна за ставање крај на војната во Појасот Газа и ...
| | веќе видена | слични

Висок функционер на Хамас го осуди Израел за, како што велат, грозоморното злосторство врз невини цивили, откако на социјалните мрежи се појавија фотографии од ...
| | веќе видена | слични

Тоа го објави весникот Политико, цитирајќи тројца неименувани официјални лица во Тел Авив, пренесе Бета. Во извештајот на весникот се вели дека американскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Превирањата, поделбите и влијанијата во албанскиот политички кампус во Македонија на чуден начин го демаскираат етноцентристичкиот концепт на дејствување на ...
сите 262 | | | веќе видена

Рефундација на граѓаните кои беа приморани да ги променат личните документи е можна но таа најрано може да се очекува да се случи престојното лето. Новата ...
сите 90 | | | веќе видена

Политико Разликите меѓу германскиот канцелар Олаф Шолц и францускиот претседател Емануел Макрон околу помошта за Украина се претвораат во отворено ...
сите 247 | | | веќе видена

Управниот суд донесе одлука дека се отфрла тужбата од Оливер Анднов против ВМРО-ДПМНЕ и лидерот Христијан Мицкоски.Тој тужеше за наводно нарушување на ...
сите 119 | | | веќе видена

Францускиот министер за финансии Бруно Ле Мер јавно го оспори тврдењето на американската колешка Џенет Јелен дека меѓународното право обезбедува основа за ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжија борбите меѓу Израел и Хамас по истекот на примирјето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: