38 дена по раѓањето, четворката од Штип си замина дома: „Леонтина, Михаил, Тодор и Ведран се големи борци“

 Детали петок, 01 декември 2023 Четирите мали борци од Штип, кои се родија во 31-вата гестациска недела и имаа околу 1.200 грама, конечно се пуштени од ...
| | веќе видена | слични

Момчето во онесвестена состојба го пронашол неговиот татко, кој се згрозил од сцената, но брзо повикал брза помош, пренесува Мирор. Брзата помош го пренела ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски објави на Фејсбук дека ги собрал потребните 10.000 потписи за претседателската кандидатура. -Потписите се собрани, ...
сите 318 | | | веќе видена

Засега пораката од Грција е дека тие немаат можност да прифатат какво било прекршување на меѓународно потпишаниот договор. Треба да се концентрираме на ...
сите 183 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска во Скопје ќе одржи конвенција за избор на кандидат за претседател на државата, за која функција на партискиот повик се пријави ...
сите 235 | | | веќе видена

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и ...
сите 200 | | | веќе видена

Холандија e спремна да испрати војници во Украина. Оваа земја ја поддржува идејата на францускиот претседател Емануел Макрон. „Холандија не ја исклучува ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

38 дена по раѓањето, четворката од Штип си замина дома: „Леонтина, Михаил, Тодор и Ведран се големи борци“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: