ГЕРМАНЕЦ ГАЗДА НЕ ТИ ДАВА НИ ПОТТА ДА СИ ЈА ИЗБРИШЕШ: Исповед на гастарбајтер од Германија, вели „рмбал“ шест месеци и тие му биле најтешки


2 копии

Синиша Вуковиќ бил сам, газда во своето село. Бил фармер во Барања, село во Хрватска меѓу Србија и Унгарија, каде имал своја фарма со 100 крави, свињи, овци, ...
| | веќе видена | слични

Пред својата смрт, човек од Линфилд му открил на семејството дека е криминалец по кој полицијата трага 50 години. После повеќе од 50 години бегство од ...
| | веќе видена | слични

Во јуни 2009 година, човек по име Питер Бергман беше пронајден мртов на плажа во Ирска.Слаб маж облечен во црно се качи на автобус за Слајго, мал крајбрежен ...
| | веќе видена | слични

Цела Франција е во потрага по Валентин, кој живеел со неговите родители чии тела биле пронајдени во куќа која била изгорена до темел. Во текот на истрагата ...
| | веќе видена | слични

Руската манекенка Ирина Двизова (42) и нејзината ќерка Дијана (15) биле пронајдени убиени и завиткани во чаршафи во близина на популарното турско летувалиште ...
| | веќе видена | слични

Руската манекенка Ирина Двизова и нејзината 15-годишна ќерка Дајане се пронајдени мртви во Турција. Како што пренесува Daily Mail, нивните тела биле пронајдени ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГЕРМАНЕЦ ГАЗДА НЕ ТИ ДАВА НИ ПОТТА ДА СИ ЈА ИЗБРИШЕШ: Исповед на гастарбајтер од Германија, вели „рмбал“ шест месеци и тие му биле најтешки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: