Извршен службен разговор со второосомничениот за симнување на знамето во манастирот на Попова Шапка

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
| | веќе видена | слични

„Тетовец ја пријавил сопругата како исчезната, откако „излегла од куќата на нејзините родители.“ – објави ТВ 21. ТВ 21 пишува: Маж, 36-годишен од тетовското ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

-Тој бил баран по распишана потерница врз основа на наредба за од Казнено-поправна установа Затвор Штип со која се барал за доиздржување казна затвор од три ...
| | веќе видена | слични
3 копии

- Полициски службеници од Полициската станица Штип денеска го лишиле од слобода П.И.(27) од село Црвулево во општина Карбинци. -Тој бил баран по распишана ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 557 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 184 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 606 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 158 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, професорката Гордана Силјановска Давкова вечера одржа митинг во Велес. -Ги нема сликите низ весниците кои се најдобар ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извршен службен разговор со второосомничениот за симнување на знамето во манастирот на Попова Шапка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: