Извршен службен разговор со второосомничениот за симнување на знамето во манастирот на Попова Шапка

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
| | веќе видена | слични

„Тетовец ја пријавил сопругата како исчезната, откако „излегла од куќата на нејзините родители.“ – објави ТВ 21. ТВ 21 пишува: Маж, 36-годишен од тетовското ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

-Тој бил баран по распишана потерница врз основа на наредба за од Казнено-поправна установа Затвор Штип со која се барал за доиздржување казна затвор од три ...
| | веќе видена | слични
3 копии

- Полициски службеници од Полициската станица Штип денеска го лишиле од слобода П.И.(27) од село Црвулево во општина Карбинци. -Тој бил баран по распишана ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 414 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 209 | | | веќе видена

Израелската војска соопшти дека нејзините сили кои дејствуваат во Појасот Газа го пронашле телото на Рон Бинјамин, кој беше меѓу 252 лица заробени од ...
сите 34 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 90 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Конкретна соработка во делот на професионалниот развој, подобрување на образовниот систем, за дигитализација и искористување на ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извршен службен разговор со второосомничениот за симнување на знамето во манастирот на Попова Шапка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: