Битиќи: ВМРО-ДПМНЕ со бројки истресени од ракав сакаат дупката во ПИОМ да ја прошират за 27,1 отсто


„Имаме 334.971 корисници на пензија, согласно последниот извештај на ПИОМ за месец октомври 2023 година, помножено со 5.000 денари, кои ВМРО – ДПМНЕ ги ...
| | веќе видена | слични

Антикризните мерки се за помош на граѓаните со најниски примања, им појасни денеска на кавадаречките пензионери, министерката за труд и социјална политика, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска заедно со пратеничката Даниела Колева денес се сретнаа со над 40 пензионери во Кавадарци и лично ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Буџетот е 5 милијарди ако го гледаме од аспект на приходната страна, тоа се приходи кои врз основа на нашите анализи се нереално планирани. Зошто, затоа што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двата државни фондови, за здравствено и за пензиско осигурување во 2024-та година ќе имаа поголеми буџети во однос на годинава, пишува Порталб.мк. Власта ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на здруженија на пензионери на Македонија (СЗПМ) е формиран со цел пензионерите да имаат квалитетeн и пристоен живот, водејќи притоа сметка за ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Штипските пензионери и денеска излегоа на протест на Градскиот плоштад „Слобода“ во Штип. Соња Арсова член на Иницијативниот одбор за протест на пензионерите ...
| | веќе видена | слични

Во Клубот на пратеници почна средбата на премиерот Димитар Ковачевски и министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска со претставници на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Изборот за претседател на државата во Собрание не е услов за формирање идна владина коалиција, туку предлог, идеја за која бараме да се дискутира и да се ...
сите 416 | | | веќе видена

Шефот на украинската воена разузнавачка служба Кирил Буданов изјави дека рускиот опозициски лидер Алексеј Навални починал од природна смрт. „Веројатно ќе ве ...
сите 463 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека СДСМ уште еднаш ја докажале својата неспособност. Како што истакнуваат од партијата, помпезното пречекување на обрасци на граница ...
сите 357 | | | веќе видена

Владимир Блажев од ДНК преку фејсбук информира дека утре во 22 часот завршува лицитацијата на нивната награда Златна бубамара, за хуманитарната помош за ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека офанзивата во Рафа, дури и ако биде одложена поради прекинот на огнот, ќе му овозможи на Израел да ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: ВМРО-ДПМНЕ со бројки истресени од ракав сакаат дупката во ПИОМ да ја прошират за 27,1 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: