Пензионерите и учениците ќе ги добијат парите – помош од државата во втората половина на декември


Во втората половина на декември пензионерите, учениците и студентите ќе ја добијат првата рата парична помош од државата, дел од последниот пакет антикризни ...
| | веќе видена | слични

Антикризните мерки се за помош на граѓаните со најниски примања, им појасни денеска на кавадаречките пензионери, министерката за труд и социјална политика, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска заедно со пратеничката Даниела Колева денес се сретнаа со над 40 пензионери во Кавадарци и лично ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Буџетот е 5 милијарди ако го гледаме од аспект на приходната страна, тоа се приходи кои врз основа на нашите анализи се нереално планирани. Зошто, затоа што ...
| | веќе видена | слични

- Ученици од основните и средни училишта во Штип, студентите, пензионерите, лицата со статус на деца без родители, приматели на социјална помош ќе добијат ...
| | веќе видена | слични

Партијата Алтернатива денеска изнесе низа критики за најавениот предлог буџет за 2024 годиба. Според нив, тој ќе биде „најголемиот напумпан буџет досега и ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Првите пари што како поддршка следуваат од последниот деветти антикризен пакет, би требало да бидат исплатени до крајот на месецов. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 529 | | | веќе видена

Иако изјавите на Таравари и на Ахмети околу новиот концепт за избор на претседател на државата многумина ги поврзуваат со некаква предизборна реторика, се ...
сите 235 | | | веќе видена

Тече рокот за собирање потписи на кандидатите за претседател на претстојните избори, а истовремено тече и рокот за пријавување за гласање на дијаспората. ...
сите 251 | | | веќе видена

Грција е единствена земја членка на ЕУ која има проблем со македонските пасоши и старото име на државата, Република Македонија. Иако шефот на дипломатијата ...
сите 263 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 139 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 193 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 113 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пензионерите и учениците ќе ги добијат парите – помош од државата во втората половина на декември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: