Хамас соопшти кои 30 Палестинци ќе бидат разменети вечерва

Висок функционер на Хамас го осуди во петокот Израел за „гнасното злосторство над невини цивили“ откако во медиумите и на социјалните мрежи се појавија снимки ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Повикот предизвика измешани чувства кај Јаир Мозес. Неговата мајка Маргалит се очекуваше да биде меѓу првите заложници што ќе бидат ослободени од Појасот Газа ...
| | веќе видена | слични

Медиумите објавиле аудио-снимка од состанокот меѓу израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху со ослободените заложници и претставниците на семејствата на оние кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Израел ја критикуваше шефицата на агенцијата за деца на ОН откако таа го осуди сексуалното насилство извршено од милитантите на Хамас врз жените за време на ...
| | веќе видена | слични

Палестинската терористичка група Хамас силувала машки и женски заложници. Информацијата ја потврдија лекарите. Најмалку 10 мажи и жени биле сексуално ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 10 мажи и жени ослободени од Хамас биле сексуално нападнати или малтретирани додека биле приведени во Појасот Газа, потврди денеска лекарот што ги ...
| | веќе видена | слични

Организацијата за децата на ОН – УНИЦЕФ го осуди сексуалното насилство врз жените и децата на 7 октомври, но не ги споменува сторителите, терористичката група ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху, изјави дека во моментот не постои можност заложниците кои се уште ги држи палестинската милитантна група Хамас во Газа ...
| | веќе видена | слични

Британскиот премиер Риши Сунак денеска му порача на својот израелски колега Бенјамин Нетанјаху дека е „разочаран“ поради прекинот на паузата на борбите во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски објави на Фејсбук дека ги собрал потребните 10.000 потписи за претседателската кандидатура. -Потписите се собрани, ...
сите 316 | | | веќе видена

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и ...
сите 310 | | | веќе видена

Во сообраќајна несреќа вчера околу 18 часот на магистрален пат Кичево – Гостивар кај селото Колари животот го загуби 46 годишник од Скопје, откако со возилото ...
сите 349 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска во Скопје ќе одржи конвенција за избор на кандидат за претседател на државата, за која функција на партискиот повик се пријави ...
сите 158 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека се надева дека договорот за прекин на огнот меѓу Израел и милитантната група Хамас ќе биде постигнат до ...
сите 425 | | | веќе видена

Холандија e спремна да испрати војници во Украина. Оваа земја ја поддржува идејата на францускиот претседател Емануел Макрон. „Холандија не ја исклучува ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хамас соопшти кои 30 Палестинци ќе бидат разменети вечерва

Од:
До кого (е-маил):
Порака: