ИДФ соопштија дека двајца израелски заложници на Хамас се префрлени во Црвениот крст

Израелските одбранбени сили потврдија дека Хамас предал две жени со двојно, руско и израелско, државјанство на Црвениот крст во Појасот Газа. – Според ...
| | веќе видена | слични

Висок функционер на Хамас го осуди во петокот Израел за „гнасното злосторство над невини цивили“ откако во медиумите и на социјалните мрежи се појавија снимки ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Повикот предизвика измешани чувства кај Јаир Мозес. Неговата мајка Маргалит се очекуваше да биде меѓу првите заложници што ќе бидат ослободени од Појасот Газа ...
| | веќе видена | слични

Медиумите објавиле аудио-снимка од состанокот меѓу израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху со ослободените заложници и претставниците на семејствата на оние кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Израел ја критикуваше шефицата на агенцијата за деца на ОН откако таа го осуди сексуалното насилство извршено од милитантите на Хамас врз жените за време на ...
| | веќе видена | слични

Палестинската терористичка група Хамас силувала машки и женски заложници. Информацијата ја потврдија лекарите. Најмалку 10 мажи и жени биле сексуално ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 10 мажи и жени ослободени од Хамас биле сексуално нападнати или малтретирани додека биле приведени во Појасот Газа, потврди денеска лекарот што ги ...
| | веќе видена | слични

Организацијата за децата на ОН – УНИЦЕФ го осуди сексуалното насилство врз жените и децата на 7 октомври, но не ги споменува сторителите, терористичката група ...
| | веќе видена | слични

Израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху, изјави дека во моментот не постои можност заложниците кои се уште ги држи палестинската милитантна група Хамас во Газа ...
| | веќе видена | слични

Британскиот премиер Риши Сунак денеска му порача на својот израелски колега Бенјамин Нетанјаху дека е „разочаран“ поради прекинот на паузата на борбите во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политико Разликите меѓу германскиот канцелар Олаф Шолц и францускиот претседател Емануел Макрон околу помошта за Украина се претвораат во отворено ...
сите 247 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска учествуваше на дебата насловена „Иднината на НАТО и Балканот: Искуства од Естонија” на која стана збор за ...
сите 115 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Јован Митрески, денеска, оствари средба со Ангел Ангелов, амбасадор на Република Бугарија во Република Северна Македонија, при што ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИДФ соопштија дека двајца израелски заложници на Хамас се префрлени во Црвениот крст

Од:
До кого (е-маил):
Порака: