Ќе треба да договориме нова рамка за размена на војници, истакна Хамад

Хамас вели дека е подготвен да започне преговори за ослободување на заробените израелски војници – откако ќе бидат ослободени сите жени и деца. Сепак, велат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Повикот предизвика измешани чувства кај Јаир Мозес. Неговата мајка Маргалит се очекуваше да биде меѓу првите заложници што ќе бидат ослободени од Појасот Газа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Загина синот на израелскиот министер без ресор и поранешен началник на армијата Гади Ајзенкот во експлозија на бомба во тунел во Газа. Претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Нетанјаху го предупреди Хезболах откако излегоа извештаите за смртта на цивили на границата со Либан. Израелски цивил е убиен од противтенковска ракета ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кабинетот на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху соопшти дека е одобрено зголемување на дневната количина гориво што може да влезе во Појасот Газа. Во ...
| | веќе видена | слични

Медиумите објавиле аудио-снимка од состанокот меѓу израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху со ослободените заложници и претставниците на семејствата на оние кои ...
| | веќе видена | слични

Палестинската терористичка група Хамас силувала машки и женски заложници. Информацијата ја потврдија лекарите. Најмалку 10 мажи и жени биле сексуално ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 10 мажи и жени ослободени од Хамас биле сексуално нападнати или малтретирани додека биле приведени во Појасот Газа, потврди денеска лекарот што ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Земјите членки на Европската унија самостојно одлучуваат по однос на тоа како ќе се однесуваат за валидноста на патните исправи. Главно граѓаните немаат ...
сите 389 | | | веќе видена

Демократската унија за интегрцаија (ДУИ) објави дека утре во 11 часот, партискиот лидер Али Ахмети ќе им се обрати на граѓаните преку директен пренос на ...
сите 309 | | | веќе видена

Мнозинството Израелци не веруваат во „целосна победа“ на израелската армија против палестинското исламистичко движење „Хамас“ во Појасот Газа, покажа денеска ...
сите 362 | | | веќе видена

„Мицкоски постојано е опкружен со луѓе поврзани со скандали со дрога. Пред неколку месеци претседателот на ДПМНЕ Христијан Мицкоски и неговиот близок ...
сите 142 | | | веќе видена

Усвоениот урбанистички план предвидува повеќе од 30 згради, дел од нив со висина и до 65 метри. Со овој ДУП ќе се изградат над 240 илјади метри квадратни во ...
сите 91 | | | веќе видена

СДСМ ќе има кандидатски листи во сите изборни единици, рече денеска претседателот на партијата и поранешен премиер, Димитар Ковачевски. Според него, во тек се ...
сите 162 | | | веќе видена

Голем црн чад се рашири низ Скопје од запалени пластични контејнери на булеварот Партизански одреди. Пожарникарите се на терен, а огнот е изгаснат. „Гореа три ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе треба да договориме нова рамка за размена на војници, истакна Хамад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: