Протест во Атина на лекарите во државните болници

Со 158 гласа „за“ - сите од пратениците од владејачката Нова демократија, грчкиот Парламент доцна синоќа го изгласа законот за измените во начинот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со традиционални протести, како во Атина, така и во останатите грчки градови, денеска беше одбележана 15-годишнината од убиството на тинејџерот Алексис ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Новоформираната пратеничка група Нова левица на пратениците кои си заминаа од СИРИЗА, од денеска и официјално е дел од грчкиот Парламент, со што бројот на ...
| | веќе видена | слични

Адвокати, таксисти, угостители, самовработени лица и хонорарци одржаа мирен протест во Атина за да го изразат нивното незадоволство од новиот предлог- закон на ...
| | веќе видена | слични

„Нова левица“ (Неа Аристера) е името на новата пратеничката група што 11 поранешни пратеници од СИРИЗА ја формираа во грчкиот Парламент, откако ја напуштија ...
| | веќе видена | слични
6 копии

– Поштенското гласање кое вчера го најави грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис и ќе се воведе за првпат во Грција, според портпаролот на Владата Павлос Маринакис ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
повеќе

Останато

Рускиот истражен комитет постави список со барања за предавање на телото на починатиот опозициски лидер Алексеј Навални на неговата мајка и извршување на ...
сите 462 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев, на својата Фејсбук страница, упати повик до македонската дијаспора дека освен патниот ...
сите 244 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Арбр Адеми на денешната прес-конференција информира дека неговата партија почна со ...
сите 223 | | | веќе видена

Фондот за здравствено осигурување (ФЗОМ) уште повеќе го навлече гневот на граѓаните и на пациентите откако на брифингот со новинарите раководните лица на оваа ...
сите 167 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден за време на прес-конференција го згреши името на вдовицата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални. Вчера, Бајден се ...
сите 86 | | | веќе видена

Некогашните блиски соработници Зијадин Села и Арбен Таравари, кои преку ноќ станаа лути противници, што предизвика раскол во Алијанса за Албанците, имале ...
сите 109 | | | веќе видена

Мора да бидеме подготвени да отвориме крупни прашања, ако не влеземе во Европската унија до 2030 година, треба да бараме алтернатива, вели во интервју на А1он ...
сите 124 | | | веќе видена

Додека ДПМНЕ сее лаги и ги манипулира граѓаните, нивните пратеници со дипломатски пасош со новото уставно име им се посмеваат на граѓаните, велат од СДСМ. ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протест во Атина на лекарите во државните болници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: