ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР: „Се сомневам дека Израел го почитува МЕЃУНАРОДНОТО ПРАВО“!


Шпанскиот премиер Педро Санчез изрази сомневање дека Израел го почитува меѓународното право во војната против Хамас, односно во нивната инвазија во Газа. ...
| | веќе видена | слични

Според извештаите, во универзитетскиот кампус војниците пронашле влез во тунел што води до училиште, оддалечено околу еден километар. Силите нашле експлозивни ...
| | веќе видена | слични

Американскиот секретар за одбрана Лојд Остин телефонски разговарал со израелскиот министер за одбрана Јоав Галант, барајќи од него да го спречи насилството што ...
| | веќе видена | слични

Палестинската управа работи со претставници на САД на план за управување со Појасот Газа по завршувањето на војната, објави Блумберг Њуз, повикувајќи се на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израелската војска соопшти дека нејзините војници „уништиле згради со инфраструктура на Хамас во Универзитетот Ал Азхар во градот Газа“. Според извештаите, во ...
| | веќе видена | слични

Израелската армија продолжи да стрела со проектили и гранати кон различни делови на Појасот Газа, погодувајќи куќи, станбени згради и разни објекти и ...
| | веќе видена | слични

- Преферираниот исход од конфликтот би бил исламистичката група Хамас, која го контролира Појасот Газа, да стане соработник под раководство на Палестинската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Земјите членки на Европската унија самостојно одлучуваат по однос на тоа како ќе се однесуваат за валидноста на патните исправи. Главно граѓаните немаат ...
сите 399 | | | веќе видена

Демократската унија за интегрцаија (ДУИ) објави дека утре во 11 часот, партискиот лидер Али Ахмети ќе им се обрати на граѓаните преку директен пренос на ...
сите 308 | | | веќе видена

САД денеска соопштија дека највисокиот суд на Обединетите нации не треба да дава советодавно мислење за „итно и безусловно повлекување“ на Израел од ...
сите 366 | | | веќе видена

Усвоениот урбанистички план предвидува повеќе од 30 згради, дел од нив со висина и до 65 метри. Со овој ДУП ќе се изградат над 240 илјади метри квадратни во ...
сите 90 | | | веќе видена

СДСМ ќе има кандидатски листи во сите изборни единици, рече денеска претседателот на партијата и поранешен премиер, Димитар Ковачевски. Според него, во тек се ...
сите 165 | | | веќе видена

Денеска министерот за внатрешни работи Панче Тошковски, заменик министерот Назим Буши и дополнителниот заменик министер Митко Бојмацалиев остварија работна ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ШПАНСКИОТ ПРЕМИЕР: „Се сомневам дека Израел го почитува МЕЃУНАРОДНОТО ПРАВО“!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: