СЕ ЗГОЛЕМУВА НЕВРАБОТЕНОСТА ВО ГЕРМАНИЈА Две сојузни покраини со највисоки бројки

Невработеноста во Германија порасна на 5,9% во ноември од 5,8% во октомври, објави денеска германската Федерална канцеларија за труд. Бројот на невработени во ...
| | веќе видена | слични

Годишната стапка на инфлација во Германија падна на 3,2 отсто во ноември од октомвриските 3,8 отсто, во согласност со претходната проценка, потврди денеска ...
| | веќе видена | слични

Ако во Германија и Швајцарија голем дел од населението живее во изнајмени живеалишта, во Македонија, но и во другите балкански земји е обратно. Како што објави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Малку се зголемила невработеноста во Германија. Највисоки стапки на невработеност сè уште има во сојузните покраини Берлин и Бремен, а најниски во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ново име се појави на листите за собирање потписи во трката за кандидат за претседател на државата. – Денес, до Државната изборна комисија е доставена ...
сите 245 | | | веќе видена

Изборната кампања за претседателските избори официјално започнува на 4 април, но кандидатите, особено, оние кои се сметаат за фаворити од двете најголеми ...
сите 230 | | | веќе видена

Автомобил утрово излетал во водите на Охридското Езеро на влезот во Струга, повредени нема. Случајот го потврди портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски, кој ...
сите 423 | | | веќе видена

Претседателот на ДИК Александар Даштевски изјави дека Комисијата предлага во Изборниот законик да се внесе преодна одредба со која ќе се овозможи на овие ...
сите 131 | | | веќе видена

Меѓународна потерница за главниот бос на криминалната група „Дуќанџик“, Шеваљ Муареми е објавена на сајтот на Министерството за внатрешни работи (МВР), како и ...
сите 104 | | | веќе видена

Во денешното гостување во „Слободен печат“ пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Миле Лефков истакна дека потребно е Македонија да има претседател кој е ...
сите 160 | | | веќе видена

Денес околу 10.45 часот, во месноста Јелак на Шар Планина, мечка нападнала дански турист кој заедно со група скијачи учествувал во т.н. "фри рајд" скијање ...
сите 89 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон пред денешната посета на Прага апелираше дека на Европа и е потребно стратешко будење бидејќи „Русија игра со времето“ и ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЕ ЗГОЛЕМУВА НЕВРАБОТЕНОСТА ВО ГЕРМАНИЈА Две сојузни покраини со највисоки бројки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: