Египет и Катар бараат примирјето да продолжи уште два дена

2 копии

Доаѓаме до точка од која нема враќање во Газа, каде што очигледното непочитување на меѓународното хуманитарно право ја корумпира нашата колективна свест, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Израел се согласи, на барање на САД, да го отвори граничниот премин Керем Шалом само за проверка и инспекција на хуманитарната помош испорачана во Газа преку ...
| | веќе видена | слични

Вашингтон со недели разговара со Израелците за можното отворање на „Керем Шалом“ за да се забрза проверката на камиони за хуманитарна помош. Како што јави ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Палестинскиот амбасадор во ООН заедно со делегација на Арапската група, во посета на Вашингтон за да извршат притисок врз САД да преземе поголемо учество во ...
| | веќе видена | слични

Невладината организација „Репортери без граници“ повика денеска Рафа, граничниот премин меѓу Египет и Појасот Газа, да биде отворен за новинарите во време кога ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политико Разликите меѓу германскиот канцелар Олаф Шолц и францускиот претседател Емануел Макрон околу помошта за Украина се претвораат во отворено ...
сите 247 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху вечерва изјави дека расте притисокот да се запре војната во Газа, но нагласи дека ќе и се спротивстави. Тој на ...
сите 291 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска учествуваше на дебата насловена „Иднината на НАТО и Балканот: Искуства од Естонија” на која стана збор за ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Египет и Катар бараат примирјето да продолжи уште два дена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: