Службен разговор со второосомничениот за симнување на знамето во манастирот на Попова Шапка

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На подрачјето на Аеродром, во близина на основно училиште, синоќа во 20:00 часот, полициски службеници од Полициската станица Аеродром го лишиле од слобода ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На 07/08.12.2023 во Спортски центар на подрачјето на Карпош, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија и Единицата за интервентна полиција при ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчера во спортски центар на подрачјето на Карпош, полициски службеници привеле 9 лица поради дрога. „Кај И.К.(41) од Скопје, Н.Ј.(29) од Пробиштип, П.В.(26) од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Денеска (07.12.2023) околу 13.30 часот на ул.„Јордан Мијалков“ во Скопје, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка – Отсек потраги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пред само неколку дена во еден ден во Скопје се случи убиство, а потоа беше запален и кафе бар. Се уште нема разрешница за овие настани. Ново убиство е случи и ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 49 | | | веќе видена

Пендаровски Стево без срам и перде денес вели дека никој не можел да го контролира. Да не е жално би било смешно, велат ВМРО-ДПМНЕ во своето соопштение.Пред ...
сите 130 | | | веќе видена

Имаме направено многу повеќе од другите народи во Европа за таа Европа, променивме многу работи болни за нас во минатото, неколку пати го менувавме Уставот, ни ...
сите 210 | | | веќе видена

Министерот за здравство Илир Демири во вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител истакна дека има решение за потешкотиите што се ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Службен разговор со второосомничениот за симнување на знамето во манастирот на Попова Шапка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: