Де Кро ги најави приоритетите на белгиското претседателство со ЕУ

2 копии
2 копии

Заменикот претседател на Владата задолжен за европски прашања денес учествуваше на стратешкиот одбор на WBIF. (Рамка за инвестиции за Западен Балкан) каде што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Конференцијата CEFTA Week 2023 наречена „e-CEFTA: Кликни, поврзи се и тргувај“, која собра околу 300 учесници и во живо и онлајн, се одржа денеска во ...
| | веќе видена | слични

 Дванаесет земји членки на ЕУ во периодот од 2020 до 2022 година не пријавиле релевантни податоци за приливи на директни странски инвестиции, се наведува во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Предлогот на Европската комисија за изработка на стратегија на ЕУ за одбранбената индустрија предвидува воспоставување и обезбедување на систем за снабдување ...
| | веќе видена | слични

Како што јави дописникот на МИА од Брисел со Глобалниот режим на ЕУ за рестриктивни мерки за непочитување на човековите права во моментов се опфатени 67 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претставници на шпанското претседателството со Советот на ЕУ и на Европскиот парламент доцна синоќа постигнаа привремен договор за предложениот закон за кибер ...
| | веќе видена | слични

Европската унија треба да ги земе предвид воените потреби на Украина во идната стратегија на европската одбранбена индустрија, изјави денеска претседателката ...
| | веќе видена | слични

Останато

Велешанка ограбила починат сограѓанин на улицата Илинденска во градот. Според информациите од полицијата, морничавиот настан се случил вчера. Се’ почнало кога ...
сите 314 | | | веќе видена

Министерот на внатрешни работи Панче Тошковски денеска беше во посета на полициската станица „Беко“ во центарот на градот. Ова саботно утро го искористив да го ...
сите 160 | | | веќе видена

Нема француско-германски судир, уверува францускиот министер за надворешни работи, Стефан Сежурне, во интервју за весникот „Монд“. Дипломатот нагласува дека ...
сите 220 | | | веќе видена

Направени се сериозни анализи во Движењето ЗНАМ – За наша Македонија и ние дојдовме до еден заеднички заклучок дека Максим Димитриевски не само што ќе ...
сите 42 | | | веќе видена

Поразителниот резултат од неговата работа е неговото признание дека ако не бил бил на функцијата претседател на Македонија би ја напуштил и би се отсели. Тоа ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Де Кро ги најави приоритетите на белгиското претседателство со ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: