СО ЗДРУЖЕНИ СИЛИ ПРОТИВ БУГАРИЈА Бектеши и Сијарто бараат начин како да ја симнат таксата за рускиот гас


Земјава и Унгарија ќе се координираат во однос на преземањето активности за обезбедување на енергетска безбедност на двете земји и сигурност во снабдувањето со ...
| | веќе видена | слични

Во огласот за декември за набавка на природен гас од ЕСМ е преформулирана содржината на понудата, во која се бара енергенсот да не е со потекло од Русија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за економија Крешик Бектеши денеска оствари работен состанок со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто.Тема ...
| | веќе видена | слични

Заедничка кородинација на владите на Македонија и Унгарија во насока на превземање на конкретни активности за обезбедување на енергетска безбедност на двете ...
| | веќе видена | слични

„Се надевавме дека во овој прекрасен град Скопје, ќе ја искористиме предноста на присуството на нашите колеги од Русија и САД. Навистина се надевавме на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за надворешни работи на Унгарија, Петер Сијарто, денеска изјави дека неговата земја ќе продолжи да соработува со Русија без оглед на надворешниот ...
| | веќе видена | слични

Сијарто со Лавров во Скопје: Ја продолжуваме соработката со Русија без оглед на притисокот Филип Здравески 30.11.2023 / 19:29 Свет Министерот за надворешни ...
| | веќе видена | слични

Нашата надворешна политика се води врз основа на националниот интерес и не прифаќаме никаков надворешен притисок, напиша унгарскиот министер за надворешни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Засега пораката од Грција е дека тие немаат можност да прифатат какво било прекршување на меѓународно потпишаниот договор. Треба да се концентрираме на ...
сите 196 | | | веќе видена

Готови документи се заглавени во лавиринтите на МВР, а поднесени се 50 претставки до Народниот правобранител. „Многу лични документи кои се обработени и ...
сите 173 | | | веќе видена

Холандија e спремна да испрати војници во Украина. Оваа земја ја поддржува идејата на францускиот претседател Емануел Макрон. „Холандија не ја исклучува ...
сите 326 | | | веќе видена

Грозно свирепо убиство на малолетно момче во Прилеп, ново убиство за само неколку дена. Што прават неспособните кадри на ДПМНЕ во МВР? За што министерот во ...
сите 82 | | | веќе видена

Портпаролот на военото крило на Хамас, бригадите Ал-Касам, Абу Убаида изјави дека седум заложници држени во Газа биле убиени како резултат на израелското ...
сите 391 | | | веќе видена

Охрид, 1. март 2024 (ИНПРЕС) – По тринеделната пауза ГКК Охрид се враќа на возбудливите натпревари од Првата кошаркарска лига. Утре на домашен терен го ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СО ЗДРУЖЕНИ СИЛИ ПРОТИВ БУГАРИЈА Бектеши и Сијарто бараат начин како да ја симнат таксата за рускиот гас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: