Ковачевски - О’Брајан: Северна Македонија е пред клучен момент да ги осигура европските перспективи


Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска одржа тет-а-тет средба со помошникот државен секретар на САД за Европа и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Успешната завршница на скрининг процесот и Планот на ЕУ за раст на Западниот Балкан беа во фокусот на разговорите во Брисел на вицепремиерот задолжен за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вицепремиерот за европски прашања и главен преговарач со Европската Унија, Бојан Маричиќ, го затвори синоќешниот последен Билатерален состанок од Поглавјето 31 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања и главен преговарач на земјава со ЕУ, Бојан Маричиќ денеска ќе присуствува на петтиот состанок на Стратешкиот одбор ...
| | веќе видена | слични

Заменикот претседател на Владата за европски прашања Бојан Маричиќ синоќа оствари средба со Герт Јан Компан -Генералниот директор на Директоратот за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со затворање на билатералниот состанок за „Поглавјето 31 – Заедничката надворешна и безбедносна политика“ од Кластерот 6 вчера во Брисел официјално заврши ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Успешното завршување на скрининг процесот, следните планови во однос на доставувањето на потребните документи за реализација на реформите, стратегијата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За време на скринингот увидовме дека како држава имаме добро ниво на усогласеност на нашето законодавство со европското, но имплементацијата останува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Северна Македонија успешно го заврши скринингот со Европската Комисија. Денес на агендата во Брисел беше билатералниот скрининг за Поглавје 31 – „Надворешна, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменикот претседател на Владата на Република Северна Македонија задолжен за европски прашања попладнево на работна средба со Маргаритис Шинас, Комесарот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

67-годишен маж од Скопје пријавил дека во неговиот дом на подрачјето на Драчево, по претходна расправија, физички бил нападнат од неговата снаа М.М. и неговите ...
сите 323 | | | веќе видена

Политико Разликите меѓу германскиот канцелар Олаф Шолц и францускиот претседател Емануел Макрон околу помошта за Украина се претвораат во отворено ...
сите 412 | | | веќе видена

Дефинитиво актуелниот шеф на државата Стево Пендаровски ќе трча за уште еден претседателски мандат. Ова тој го најави на денешната пресконференција, ...
сите 104 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Јован Митрески, денеска оствари средба со Ангел Ангелов, амбасадор на Република Бугарија во Република Северна Македонија при што ...
сите 48 | | | веќе видена

Управниот суд донесе одлука дека се отфрла тужбата од Оливер Анднов против ВМРО-ДПМНЕ и лидерот Христијан Мицкоски.Тој тужеше за наводно нарушување на ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски - О’Брајан: Северна Македонија е пред клучен момент да ги осигура европските перспективи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: