УХМР: Утре и во сабота зголемување на дневната температура

18 копии
18 копии
2 копии

Неочекувано високите температури за овој период од годината во Сибир го нарушија природниот циклус на хибернација на мечките, објави Одделот за заштита на ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии
повеќе

Останато

Угледни Руси апелираат властите да го вратат телото на рускиот опозиционер Алексеј Навални на неговото семејство. Рускиот новинар, добитник на Нобеловата ...
сите 531 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, се обрати од САД, со цел да се заблагодари на ДУИ за поддршката да биде кандидиран за претседател на Македонија. ...
сите 297 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ реагира на се уште не изгласаните закони со кои ќе се продолжи рокот на патните исправи. Велат не дека не е познато на граѓаните, организирање на ...
сите 275 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев преку соопштение од МВР информира дека иселеници, македонски граѓани кои живеат во ...
сите 182 | | | веќе видена

Речиси два месеца траеше сагата во албанскиот политички кампус во земјава дали секој ќе трча со свој претседателски кандидат на претстојните избори, за на ...
сите 108 | | | веќе видена

Во наредните 80-тина дена ќе слушнеме многу предлози, но не би ги коментирал, бидејќи на 8 мај граѓаните ќе кажат кои се предлозите што ги сакаат, вели ...
сите 108 | | | веќе видена

Oд Град Скопје велат дека претседателот на Советот, Трајко Славески одлучи да не ја прифати иницијативата на градоначалничката Данела Арсовска за свикување на ...
сите 42 | | | веќе видена

Oд „Лекари без граници“ велат дека мали деца во Газа кои имаат само пет години им рекле дека сакаат да умрат. Додаваат дека во Газа е потребен прекин на огнот, ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УХМР: Утре и во сабота зголемување на дневната температура

Од:
До кого (е-маил):
Порака: