Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно во зимски услови

2 копии
8 копии

ИЗВЕСТУВАЊЕ ЗА ВРЕМЕН РЕЖИМ НА СООБРАЌАЈ: Започнувајќи од 11.12.2023 год. ќе биде изменет режимот на сообраќај на магистралниот пат A3, делница Прилеп-Битола ...
| | веќе видена | слични
6 копии

- Поради најавата за снег и температури околу и под нулата, Центарот за управување со кризи (ЦУК) апелира до граѓаните доколку немаат неопходна потреба ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
8 копии
2 копии

Според УХМР, денес попладне и вечер на повисоките места се очекуваат врнежи од снег и температури околу и под нулата.„Апелираме до граѓаните доколку немаат ...
| | веќе видена | слични

Според УХМР, денес попладне и вечер на повисоките места се очекуваат врнежи од снег и температури околу и под нулата. Директорот на Центарот за управување со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Професорката Билјана Ванковска која е предложена од политичката партија Левица, заклучно со вчерашниот ден има собрано 9.722 од потребните 10.000 потписи за ...
сите 318 | | | веќе видена

МВР извести дека вчера во 14.10 часот во полициската станица Кочани било пријавено дека во својот дом бил пронајден починат Ч.М.(90) од Кочани. Лекар од Итна ...
сите 118 | | | веќе видена

Рефундација на граѓаните кои беа приморани да ги променат личните документи е можна но таа најрано може да се очекува да се случи престојното лето. Новата ...
сите 75 | | | веќе видена

Такер Карлсон го критикува оправдувањето на Путин за инвазијата на Украина велејќи дека денацификацијата на земјата е „една од најглупавите работи што некогаш ...
сите 141 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху вечерва изјави дека расте притисокот да се запре војната во Газа, но нагласи дека ќе и се спротивстави. Тој на ...
сите 251 | | | веќе видена

Политико Разликите меѓу германскиот канцелар Олаф Шолц и францускиот претседател Емануел Макрон околу помошта за Украина се претвораат во отворено ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно во зимски услови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: