ГРЧКА НЕВЛАДИНА ОРГАНИЗАЦИЈА „НАСМЕВКА НА ДЕТЕТО“ ОБЈАВИ АПЕЛ ЗА ВАЊА: Исчезнатата тинејџерка го мобилизираше Балканот


Грчката невладина организација „Насмевката на детето“, чија главна цел е заштита на децата и нивните права, на официјалниот Фејсбук профил објави пост за ...
| | веќе видена | слични

Во однос на возачот кој го превезуваше Палевски во Турција и кој беше приведен на влез во земјава на граничен премин кај Дојран, Спасовски рече дека ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Речиси цела недела по информацијата за двојното грозоморно убиство кое ја потресе Македонија не стивнуваат реакциите во јавноста, но и во регионот. Имено овој ...
| | веќе видена | слични

 Извршителите на грозоморното убиство на 14 годишната Вања и 74 годишниот Панче се откриени и против нив се водат соодветни постапки. За неполни 7 дена ...
| | веќе видена | слични

Грозоморното и свирепо убиство на 14 годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74 годишниот Панче Жежовски од Велес, се расветли во целост. Полицијата професионално ...
| | веќе видена | слични

Новинарот на емисијата Заспиј ако можеш на Алфа ТВ Горан Момироски се уште не добива одговор од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и шефот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија, Димитар Ковачевски го повика претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да ги достави доказите што, рече ...
| | веќе видена | слични

Ако е точен временскиот код кој што го дава камерата во снимката која ја објави портал Икс, возилото со кое била киднапирана Вања било запалено уште пред 10 ...
| | веќе видена | слични

Трагедијата можеше да биде спречена, ако истрагата за исчезнувањето на Вања не почнеше предоцна, обвинува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Мицкоски тврди дека има ...
| | веќе видена | слични

Тој и самиот постирал слики на Фејсбук од рутата токму на денот кога го возел Палевски. Адвокатот Васко Стојков кој пак го возеше Палевски од Скопје до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политико Разликите меѓу германскиот канцелар Олаф Шолц и францускиот претседател Емануел Макрон околу помошта за Украина се претвораат во отворено ...
сите 247 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска учествуваше на дебата насловена „Иднината на НАТО и Балканот: Искуства од Естонија” на која стана збор за ...
сите 115 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Јован Митрески, денеска, оствари средба со Ангел Ангелов, амбасадор на Република Бугарија во Република Северна Македонија, при што ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГРЧКА НЕВЛАДИНА ОРГАНИЗАЦИЈА „НАСМЕВКА НА ДЕТЕТО“ ОБЈАВИ АПЕЛ ЗА ВАЊА: Исчезнатата тинејџерка го мобилизираше Балканот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: