ДОГОВОР ВО ПОСЛЕДЕН МОМЕНТ Примирјето меѓу Израел и Хамас продолжено за уште еден ден

Израел и Хамас се согласија да го продолжат примирјето за најмалку уште еден ден, неколку минути пред крајот на шестдневното примирје. Во соопштението на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот државен секретар Антони Блинкен го повика Израел да стори повеќе за да дозволи хуманитарна помош во Појасот Газа и да ги заштити цивилите на ...
| | веќе видена | слични

Египет сака со Појасот Газа да владее Палестинската самоупраа, но смета дека е прерано да се разовара за поединости за иднината на енклавата, изјави во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Белгија ќе одбие влез во земјата на израелските доселеници од окупираниот Западен Брег, кои учествувале во насилството врз Палестинците, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични

Белгија ќе го забрани влегувањето на своја територија на израелските доселеници од палестинската енклава Западниот брег влучени во насилствата против ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден и премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху разговарале денеска по телефон, соопшти Белата куќа. Официјален претставник не ...
| | веќе видена | слични

Американскиот весник „Волстрит џурнал“ пишува дека САД побарале од Израел да не одговара на нападите на Хутите од Јемен. Од Вашингтон наводно рекле дека ќе им ...
| | веќе видена | слични

Волстрит џурнал пишува дека САД побарале од Израел да и дозволи на американската војска да одговори на Хутите. САД имаат воени бродови во регионот и соборија ...
| | веќе видена | слични

Со усвојување заеднички пристап, Соединетите Американски Држави и Кина можат да го искористат своето влијание кај клучните регионални играчи за да ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ денес во 18 часот ќе одржи конгрес на кој се очекува да ја официјализира поддршката за втор мандат на актуелниот претсдетел, Стево Пендаровски. ...
сите 382 | | | веќе видена

Пендаровски Стево без срам и перде денес вели дека никој не можел да го контролира. Да не е жално би било смешно, велат ВМРО-ДПМНЕ во своето соопштение.Пред ...
сите 165 | | | веќе видена

Пред само неколку дена во еден ден во Скопје се случи убиство, а потоа беше запален и кафе бар. Се уште нема разрешница за овие настани. Ново убиство е случи и ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 49 | | | веќе видена

Со 444 гласа од 454 присутни делегати на конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ, и официјално е потврдена кандидатурата на Гордана Силјановска-Давкова за претседател на ...
сите 118 | | | веќе видена

Министерот за здравство Илир Демири во вечерашното гостување во централниот Дневник на телевизија Сител истакна дека има решение за потешкотиите што се ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДОГОВОР ВО ПОСЛЕДЕН МОМЕНТ Примирјето меѓу Израел и Хамас продолжено за уште еден ден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: